ادامه مطلب

مهر ۳, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

آیا جمع آوری کودکان کار عقلانی است ؟!

چند وقتی است که طرح جمع آوری کودکان کار و انتقال آنها به مراکز نگهداری موقت در مجلس مطرح شده است . طرحی که تا این لحظه با مخالفت بسیاری رو به رو شده است .

بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در هشتمین جلسه شورای شهر تهران که روز گذشته برگزار شد با انتقاد از این طرح اظهار کرد که جمع آوری این کودکان بی پناه که به دلیل شرایط نابسامان خانوادگی مجبور به ترک تحصیل و کار شده اند کار درستی نمی باشد و این کار تنها صورت مسئله را حذف می کند درحالیکه مشکل از ریشه هنوز وجود خواهد داشت .

وی با اشاره به اینکه اکثر این کودکان دارای والدین یا برادر و خواهر می باشند به این نکته اشاره کرد که با جمع آوری این کودکان و انتقال آنها به مراکز نگهداری موقت ، خانواده های آنها به این مراکز رفته و می بایست با طی کردن مراحل قانونی و امضای گواهی کتبی تعهد دهند که دیگر این کودکان در خیابان ها کار نخواهند کرد .

آروین ادامه داد: به گفته مسئولان، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد این کودکان غیرایرانی هستند، حال می‌توان پرسید که این شاخ و شانه دولتی برای چه کسی کشیده می‌شود؟ برای افغان‌های نجیب، سر به زیر و در عین‌حال بی‌کس و کار در این مملکت که باید دنبال فرزندشان، در مقابل مسئولان ما گردن خم کنند؟ برای زهر چشم گرفتن از چنین بی‌پناهانی است که به چندین دستگاه دولتی لشکر کشی کرده‌اند؟

وی در انتها از شهردار تهران به عنوان یک شخصی با سابقه طولانی فرهنگی در اموزش و پرورش درخواست کرد تا شهرداری تهران به جای دنباله‌ روی دستگاه‌های دیگر در اجرای این نوع طرح‌های آسیب‌زا، بی‌ثمر و غیرکارشناسی، ابتکار عمل را در این حوزه به دست گیرد و با فراهم کردن زمینه همکاری چهارجانبه میان شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، وزارت رفاه و فرمانداری تهران، طرح‌هایی مبتنی بر ارائه مشوق را به جای طرح‌های تنبیهی در پیش گیرد.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*