ادامه مطلب

مهر ۱۴, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

احتمال اجرای طرح سرباز نخبه پژوهشی در روستاها از سه ماه آینده

[ad_1]

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور پیش بینی کرد که ظرف سه ماه آینده طرح سرباز نخبه پژوهشی قابلیت اجرا داشته باشد.

ابوالفضل رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح طرح سرباز نخبه پژوهشی گفت: با توجه به اراده‌ای که در سرلشگر بسیجی باقری در کمک به بحث محرومیت زدایی وجود دارد نشستی برگزار شد و مقرر شد در هر دهستان کشور حدود شش نفر فارغ‌التحصیلان مقطع فوق لیسانس و دکتری در رشته‌هایی همچون برنامه ریزی، اقتصاد، جغرافیا و جامعه شناسی به جای رفتن به سربازی برای شناخت پتانسیل‌های روستایی به دهستان‌ها بروند.

وی گفت: در حقیقت این فارغ‌التحصیلان مشمول، به جای رفتن به سربازی به دهستان‌ها می‌روند تا پتانسیل‌های روستایی را شناسایی کنند یا به عبارت دیگر آمایش سرزمین را انجام دهند.

رضوی ادامه داد: کلیت این طرح مورد موافقت قرار گرفته است و ما در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در حال آماده کردن این طرح هستیم تا پس از تصویب بتوانیم هر فارغ‌التحصیل مشمولی که مایل به شرکت در این طرح است را جذب کنیم.

وی تاکید کرد: جزئیات این طرح مشخص شده اما نحوه به کارگیری این نیروها باقیمانده چرا که باید برای تحقق این امر با سازمان برنامه و بودجه، جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی‌هایی داشته باشیم تا زمانی که افراد برای شرکت در طرح مراجعه می‌کنند دچار سرگردانی نشوند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*