ادامه مطلب

مهر ۱۸, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

اختصاص بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به دهیاری‌ها از سال ۸۲

[ad_1]

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: از ابتدای آغاز به کار دهیاری‌ها در سال ۱۳۸۲ تا پایان سال ۱۳۹۵، مبلغ ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به دهیاری های کشور اعتبار واریز شده که بالغ بر ۷۲ درصد از این مبلغ در دولت یازدهم تخصیص داده شده است.

به اعلام ایسنا، سعیدرضا جندقیان بیدگلی در جمع دهیاران گناباد در محل فرمانداری این شهرستان با بیان این مطلب گفت: متأسفانه با وجود اختصاص این بودجه به دهیاری های کشور، آنچنان توسعه ای در روستاها ایجاد نشده است.

مشارکت مردم در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره در روستاهای کشور به صورت جدی وجود نداشته و متأسفانه این نگاه که همه کارها باید توسط دولت انجام شود وجود دارد که باید این نگاه تغییر کند.

وی با بیان اینکه روستاها دارای ظرفیت های بالقوه درونی برای توسعه همه جانبه هستند ، اظهار کرد: باید واژه های «نمی شود» و «نمی توانیم» را از ذهن خویش بیرون کرد و لذا برای رسیدن به توسعه پایدار در روستاها اول باید تفکر مردم روستاها عوض شود تا به اهداف توسعه پایدار دست یابیم.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با ابراز تأسف از اینکه تاکنون هیچ طرح کارشناسی جهت توسعه روستاها از سوی دهیاری های کشور ارسال نشده، اظهار کرد: شوراها و دهیاران باید در ایده‌ پردازی خلاقیت داشته باشند و همچنین با تدبیر مناسب، بایستی از حضور بخش خصوصی با مشارکت مردم در فعالیت های توسعه ای روستاها استفاده کنند.

جندقیان با اشاره به اینکه براساس قانون، دهیاری ها باید هزینه های خود را تامین کنند تأکید کرد: وی  بیان کرد: کارهای اجرایی در روستاها تنها برعهده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیست و تعداد ۲۷ دستگاه دیگر در توسعه روستایی نقش دارند که باید به وظایف خود عمل کنند؛ لذا درصورت عدم هماهنگی بعضی از دستگاه های اجرائی، باید فرمانداران و دفاتر روستایی در سطح کشور این مشکل را حل کنند.

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین در خصوص شهرداری ها نیز بیان کرد: از یک هزار و ۲۴۳ شهرداری کشور نزدیک به ۸۰۰ شهرداری ورشکسته هستند و بر طبق آخرین آمار، در شهرداری ها ۵۰۰ هزار نیروی مازاد وجود دارند.

گفتنی است بازدید از روستاهای استاد، دیسفان، کلات، بیلند و باغ آسیا از جمله برنامه های سفر دکتر جندقیان بیگلی  معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرستان گناباد بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*