ادامه مطلب

تیر ۱۹, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

از خبر سازمان بازرسی درباره شورایاری‌ها بی‌خبریم

[ad_1]

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در مورد سرنوشت مبهم شورایاران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: ایرادات سازمان بازرسی درباره فعالیت شورایاری‌ها در اختیار اعضای شورای شهر قرار نگرفته است.

محسن پیرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، بااشاره به اینکه بخشنامه وزارت کشور مبنی بر عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در دوره بعدی براساس خبر سازمان بازرسی کشور ارائه شده است، گفت: شورایاران سالهاست که یار مدیریت شهری بودند و به نوعی چشمان مدیریت شهری محسوب می‌شدند و بهتر بود وزارت کشور شوکی به شورایاران وارد نمی کرد.

وی با بیان اینکه نباید وزارت کشور این ظرفیت بزرگ مردمی را که به عنوان اراده مردم برای اداره کشور است نادیده بگیرد، تأکید کرد: حتی وزارت کشور می‌تواند کمک کند تا ظرفیت‌ها و اختیارات شورایاران به عنوان نهادهای نظارتی شوراهای شهر در سطح محلات تقویت شود.

پیرهادی با بیان اینکه خبر ایرادات سازمان بازرسی درباره فعالیت شورایاری‌ها در اختیار اعضای شورای شهر قرار نگرفته است و ما اطلاعی از این خبر نداریم، ادامه داد: مطمئنا در صورت احصاء ایرادات آن قسمتی که مربوط به شورای شهر باشد را سریعا مرتفع می کنیم چراکه  معتقدیم نباید این ظرفیت مهم که بدون مزد و منت هم کار می‌کنند از بین برود و باید وزارت کشور عاجلانه به این موضوع و لغو بخشنامه رسیدگی کند.

وی با بیان اینکه نباید اشتباه نهادهای مدیریتی مردمی همچون شورایاران را بزرگ جلوه داده و باید صبور باشیم تا مشکلات مرتفع شود گفت: جالب است که اشتباه مدیران را حق می‌دانیم اما با خطای نهادهای مردمی به گونه دیگری رفتار می‌شود و این درحالی است که باید کمک کنیم تا مشکلات این نهادها رفع شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*