ادامه مطلب

شهریور ۳۱, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

از ۱۶۰۰ هزار دست فروش زن مترو تنها حدود ۳۰۰ نفر تهرانی هستند

[ad_1]

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پیشنهاد کردیم در جهت ساماندهی، دستفروشان زن مترو تحت حمایت ستاد توانمند سازی قرار بگیرند ولی طبق آمار ستاد توانمندسازی از ۱۶۰۰هزار نفر دست فروش زن مترو تنها حدود ۳۰۰ نفر تهرانی هستند.

به خبر ایسنا،محمد احمدی بافنده در حاشیه بازدید از نمایشگاه زنان و تولید ملی با اشاره به ظرفیت‌هایی همچون ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج) گفت: صحبت‌هایی در این خصوص با ستاد توانمند سازی شهرداری انجام شده است تا از ظرفیت ایستگاه‌های مترو برای زنان سرپرست خانوار یا بی سرپرست و بد سرپرست استفاده شود.

وی ضمن اشاره به اینکه دست فروشان مترو حاضر به فعالیت در غرفه‌های ثابت نیستند، گفت: اعتقاد این گروه بر این است که کار در مترو درآمد بیشتری از غرفه‌ها برایشان ایجاد کرده است و به همین دلیل حاضر به همکاری نمی‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، اقدامات ستاد توانمند سازی شهرداری تهران و ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و حمایت‌هایی که از این قشر صورت گرفته را مثبت ارزیابی و تأکید کرد: کاری که شهرداری شروع کرده، ایده خوبی است که باید تقویت بشود نباید مردم ما به خاطر گرسنگی تن به هر کاری بدهند .آنان در عین تامین نیازهای زندگی از ماحصل دسترنج خودشان بهره‌مند شود.

وی با اشاره به وجود زمینه همکاری مترو و شهرداری تهران در رابطه با اشتغال‌زایی بانوان تحت پوشش این ستاد، گفت: نمایشگاه زنان و تولید ملی زمینه خوبی ایجاد کرده است تا  با همکاری بیشتر ظرفیت‌های شرکت مترو نیز در اختیار ستاد قرار بگیرد و نمایشگاه‌هایی به صورت دائمی برگزار شود.

احمدی بافنده مشاغل خانگی و کارگاهی را بخشی از اقتصاد کشور دانست و اظهارکرد: اشتغال الزاما نباید به صورت رسمی باشد. در  کشور چین هم بخشی از شغل‌ها را شغل‌های خانگی تشکیل می‌دهد و خیلی از محصولات تولیدی این کشور در کارخانه تولید نشده بلکه تولید آن در کارگاه‌های محلی، روستاها و یا خانه‌ها انجام می‌گیرد.

به خبر شهرنوشت وی با تاکید بر اینکه  نباید اصرار بر این موضوع داشته باشیم که همه  به عنوان تولیدکننده در چرخه اقتصاد قرار بگیرند بلکه بانوان باید در بخش تولید، فروش و بازاریابی هم وارد شوند، اظهار کرد: مجموعه‌ مترو این آمادگی را دارد که همکاری‌های لازم را برای این انسجام و ترکیب انجام دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*