ادامه مطلب

آبان ۱, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

اعلام آمارهای جدید از ۴ واقعه حیاتی + اینفوگرافی

[ad_1]

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ضمن اشاره به آمارهای چهار واقعه حیاتی درکشور درباره تجمیع کارت‌های هوشمند گفت: قرار است دولت متولی تجمیع کارت هوشمند شده تا از کارت‌های هوشمند موازی دیگر پیشگیری شود.

سیف‌الله ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، به آمارهای چهار واقعه حیاتی در ۶ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در شش ماهه اول سال ۹۶ تعداد ۷۶۴ هزار و۳۲۴ واقعه ولادت، ۱۸۱ هزار و ۵۴۲ واقعه فوت، ۳۱۵ هزار و ۷۵۲ واقعه ازدواج و۸۵ هزار و ۴۹۵ واقعه طلاق رخ داده است.

وی در ادامه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار است چه اطلاعاتی در داخل کارت ملی هوشمند قرار بگیرد گفت: این کارت شامل اطلاعاتی در خصوص هویت فرد است.اما در بحث تجمیع کارت‌های هوشمند که مصوب هیات وزیران نیز شده است، قرار است دولت خودش متولی تجمیع کارت‌های هوشمند در کارت‌ ملی شود تا از کارت‌های هوشمند موازی پیشگیری شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه جلسات و پیگیری‌های تجمیع کارت‌های هوشمند آغاز شده است، اظهار کرد: لازم نیست افراد بعد از دریافت کارت ملی هوشمند برای دریافت کارتی دیگر مراجعه کنند. به عبارت دیگر تمامی اطلاعات دیگر  نیز در همان کارت ملی هوشمند ذخیره خواهد شد و  بحث کارت‌های هوشمند و پیشگیری از کارت‌های موازی در دستور کار است. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*