ادامه مطلب

شهریور ۱, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

بازی‌های محلی و ورزش‌های بومی بخشی از میراث ناملموس کشورمان هستند

[ad_1]

معاون سرمایه گذاری فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: توجه به توان افزایی اقتصادی روستائیان و توانمندسازی جوامع محلی و همچنین توجه ویژه به میراث معنوی و سرمایه‌های بین نسلی و فناوریهای بومی روستاها را از جمله سیاست‌های اصلی دولت در این حوزه است.

به اعلام خبرنگار ایسنا، کامران کلانی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری اولین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی روستا اظهار کرد: این جشنواره با هدف معرفی نیاز معنوی و سرمایه‌های بین نسلی روستاها و جوامع محلی ایران و با حضور بالغ بر 900 ورزشکار و کادر اجرایی از 31 استان کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره 960 نفر به عنوان کادر ورزشی و 768 نفر ورزشکار شامل 448 ورزشکار آقا و 320 ورزشکار خانم و 192 نفر کادر اجرایی شامل مربیان، سرپرستان و داوران حضور دارند.

وی در خصوص سیاست‌های دولت یازدهم و دوازهم در مورد توسعه روستایی گفت: علاوه بر توجه به توان افزایی اقتصادی روستائیان، بحث توانمندسازی جوامع محلی و توجه ویژه به میراث معنوی و سرمایه‌های بین نسلی و فناوری‌های بومی روستاها از جمله سیاست‌های اصلی دولت در این بخش است.

معاون سرمایه گذاری فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: کشورهایی همچون ایران که دارای تاریخ و فرهنگ کهن هستند دارای ثروت نهفته‌ای به نام میراث ناملموس و سرمایه‌های بین نسلی هستند که این میراث ناملموس شامل موسیقی، بازی‌های محلی، ورزش‌های بومی، پوشش جوامع محلی، گیاهان دارویی، طب‌سنتی، هنر و معماری، غذا و شیرینی‌جات و دیگر برنامه‌ها است.

وی گفت: بازی‌های به صورت گروهی و انفرادی در 13 رشته برگزار می‌شود که 7 رشته مختص آقایان و 6 رشته برای خانم‌ها است. کشتی سنتی، هفت سنگ، توپ کشی، تیروکمان، غازقلنگ، الختر، و دان پلان از جمله این بازی‌ها هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*