ادامه مطلب

تیر ۱۵, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

بررسی مجدد معضل آلودگی هوای انگلیس در دادگاه

[ad_1]

آلودگی هوا برای هفتمین بار دولت انگلیس را به دادگاه کشاند.

به اعلام ایسنا، گروه حقوقی محیط زیستی Client Earth اعلام کرده‌ است که وزرای انگلیس در اجرایی کردن رایزنی‌های عمومی اخیر برای پاکسازی هوا شکست خورده‌اند. همچنین برنامه آلودگی هوای دولتِ این کشور برای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی خیلی گنگ و مبهم است.

طبق اعلام سخنگوی دولت انگلیس، وزرا متعهد شده‌اند کیفیت هوا را بهبود دهند.

پرونده Client Earth بر اختلاف بین اسناد مشورتی دولت که برای عموم تهیه شده با مدارک فنی مرتبط از کارشناسان دولتی متمرکز است.

در اسناد فنی آمده‌ است که بهترین روش برای مقابله با آلودگی هوا به عهده شوراهاست تا مناطق پاک هوایی را تعیین کنند که ورود خودرو به آن‌ها با جریمه همراه باشد.

اما در اسناد مشورتی اعلام شده شوراها باید پیش از اعمال جریمه برای ورود به مناطق پاک هوایی، تمام اقدامات دیگر در این زمینه را اجرایی کنند.

به اعلام شبکه خبری بی‌بی‌سی، به اعتقاد این گروه حقوقی محیط زیستی برگزاری جلسات مشاوره مختصر در مورد مناطق پاک هوایی، وزرا را از چالش‌های حقوقی بیشتر دور نگاه می‌دارد.

در عین حال سخنگوی دولت انگلیس اعلام‌ است: جلسات مشورتی با کارشناسان در مورد پیشنهاداتی برای ارتقاء کیفیت هوا در حال برگزاری است و برنامه نهایی کیفیت هوا تا آخر ماه جاری منتشر می‌شود.

انتهای پیام  

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*