ادامه مطلب

آبان ۴, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

برگزاری دوره آموزشی «تطهیرکنندگان داوطلب» با هدف آمادگی داوطلبان در مواقع بحرانیپنجمین دوره آموزشی تطهیرکنندگان داوطلب با هدف آمادگی داوطلبین در مواقع بحرانی و ترویج خداباوری و شعار «فعالیت داوطلبانه از روی میل و اراده و به صورت خودجوش انجام می‌شود»، برگزار شد.

به خبر ایسنا، پنجمین دوره آموزشی ویژه تطهیرکنندگان داوطلب با هدف بهره مندی از فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه شهروندان تهرانی به ویژه در مواقع اضطراری و بحرانی در حسینیه عطر یاس مجتمع عروجیان سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) با حضور داوطلبینی که از قبل ثبت نام و برای حضور در دوره‌های آموزشی عملی اعلام آمادگی کرده بودند، برگزار شد.

سعید خال، سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: سازمان‌هایی که از فعالیت‌های داوطلبانه شهروندان بهره می‌برند و توانایی بسیج شهروندان را دارند در زمینه‌هایی چون خدمات اجتماعی و بهداشتی، آموزش، عملیات نجات، خدمات فرهنگی، دینی و بسیاری دیگر از این گونه خدمات از سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر به لحاظ کیفی جلوتر و برجسته‌ترند.


وی گفت: کار داوطلبانه، از نقطه نظر جامعه، فعالیتی بسیار مطلوب در زمان فراغت است. افرادی که فعالیت های داوطلبانه و بشر دوستانه دارند، سهم قابل ملاحظه‌ای در رفاه اجتماعی ایفا می‌کنند. وجود و حضور این افراد، باعث رفاه کلی جامعه و ارتقاء سطوح مختلف اجتماع می‌شود.


خال تأکید کرد: سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان نهادی اجتماعی در راستای بهره مندی از فعالیتهای داوطلبانه و بشردوستانه شهروندان تهرانی و در راستای نقطه نظرات شهردار تهران مبنی بر مشارکت شهروندان در کلیه امور مدیریت شهری به ویژه در مواقع اضطراری و بحرانی اقدام به راه اندازی کانون تطهیرکنندگان داوطلب کرده و علاقه‌مندان در این زمینه را ثبت نام و ساماندهی می کند.


به خبر ایسنا، پس از برگزاری دوره آموزشی و دریافت کارت های عضویت توسط شرکت کنندگان ،داوطلبان با حضور در سالن‌های تطهیر به صورت عملی با مراحل مختلف تطهیر متوفی آشنا شدند.

انتهای پیامSource link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*