ادامه مطلب

مرداد ۳, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

بسته گزارشات اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه

[ad_1]

“از نواقص سیستم “اطفای حریق و برق” تا مشکل ایمنی “چهارسو”، انتقاد رییس محیط زیست تهران از توقف طرح جامع مدیریت پسماند، از دلیل تجرد دهه شصتی‌ها تا افزایش ازدواج دهه هفتادی‌ها، طرح «توزیع موادمخدر دولتی» قصه‌ای بیش نیست، بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد، بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران، و چمران: آمادگی داریم شورای شهر پنجم از ۱۲ مرداد آغاز به کار کند” از مهمترین خبرهای اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به خبر ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز حدود ۶۰ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه می‌آید:

نقاط پرخطر و ناایمن” تئاتر شهر” شناسایی شد

از نواقص سیستم “اطفای حریق و برق” تا مشکل ایمنی “چهارسو”

علیرضا جبارزاده فرمانده عملیات مانور تئاتر شهر در گفتگو با خبرنگار ایسنا به توضیح چگونگی اجرای مانوری سه مرحله‌ای در مجموعه تئاتر شهر، اهداف و نتایج این مانور پرداخت.

وی با بیان اینکه این مانور با هدف شناخت مخاطرات و نقاط ضعف و قوت ایمنی این مجموعه هنری انجام شد، گفت: طی سه شب مانوری در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد که متاسفانه در این مانور به یکسری مخاطرات و چالش‌های ایمنی این مجموعه پی بردیم. سیستم اطفای حریق این مجموعه دچار مشکلاتی است البته این سیستم راه‌اندازی شده اما به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده و نقایصی دارد که باید برطرف شود.

انتقاد رییس محیط زیست تهران از توقف طرح جامع مدیریت پسماند

محمدحسین بازگیر رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن انتقاد از توقف تکمیل و اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران گفت: رسیدگی به این طرح از جمله انتظارات ما از شورای شهر پنجم است.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه اقدامات شهرداری تهران در راستای تهیه و اجرایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران  بیش از یک سال است که به دلیل عدم تامین منابع مالی طرح متوقف شده، گفت: انتظار ما از شورای شهر و شهردار آینده این است که تهیه و تکمیل این طرح با نیازهای شهر را در اولویت قرار دهد چراکه روزانه نزدیک به ۸۰۰۰ تن زباله خانگی و ۵۰ هزار تن نخاله ساختمانی در شهر تهران تولید می‌شود که لازم است با تکمیل چرخه مدیریت پسماند، این‌ زباله‌ها را به چرخه استفاده برگردانیم.

ایسنا “آخرین وضعیت تجرد دختران” را بررسی کرد

از دلیل تجرد دهه شصتی‌ها تا افزایش ازدواج دهه هفتادی‌ها

همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) و روز ملی دختر خبرنگار ایسنا به بررسی مختصر وضعیت زنان و دختران جوان کشور در ابعاد اجتماعی، آموزشی و اقتصادی پرداخته‌است.

بر طبق آخرین سرشماری سال ۹۵ ، حدود نیمی از جمعیت کشور (۴۹ درصد) را زنان تشکیل می‌دهند که حدود یک چهارم این تعداد (۹ میلیون و ۸۹۰ هزار نفر) دختران جوانی هستند که مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده‌اند.

همچنین معاونت زنان و امور خانواده رییس جمهور در گزارشی اعلام کرد که «تغییر و تحولات اقتصادی و اجتماعی که در نیم قرن اخیر در ایران صورت گرفته باعث تغییر در الگوی زناشویی در میان دختران جوان شده است؛ از جمله این تغییرات می‌توان به تاخیر در سن ازدواج و بالا رفتن آمار طلاق در میان آنان اشاره کرد، به طوری که در سرشماری ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۰ یک کاهش ۱۰.۵ درصدی در نسبت زنان دارای همسر دیده می‌شود.

یک روانپزشک و درمانگر اعتیاد:

طرح «توزیع موادمخدر دولتی» قصه‌ای بیش نیست/ موافقان از چه چیزی دفاع می‌کنند؟

هومان نارنجی‌ها، روانپزشک و درمانگر اعتیاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به طرح «توزیع مواد مخدر دولتی» در کشور گفت: مواد مخدر دولتی آنقدر بند و تبصره دارد که باید به طور دقیق مشخص شود که جزییات این طرح چیست؟ منظور از توزیع مواد مخدر دولتی در این طرح کدام دسته از مواد است؟ تریاک؟ یا شیشه و مواد صنعتی هم شامل این دسته از مواد می‌شود؟.

این روانپزشک همچنین به نشت متادون در بازار آزاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر متادون در بازار آزاد نشت کرده است، یعنی حتی توزیع متادون کنترل نشد تا وارد عطاری‌ها نشود. در چنین شرایطی نمی‌دانم با کدام انگیزه طرح توزیع تریاک دولتی را مطرح می‌کنند و چطور می‌توانند تضمین کنند که این تریاک به بازار آزاد نشت نکند؟.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی:

بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد

محمدحسن زدا معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان قانون دائمی است و این روال ادامه دارد گفت: از حالا به بعد هم اگر کارفرمای خوش حسابی که لیست حق بیمه‌اش را ارسال می‌کرده به دلایلی که قبلا بارها اعلام شده دچار مشکل شود و نتواند پرداختی داشته باشد و در نهایت جریمه شود، باز هم مشمول بخشودگی جرائم می شود.

مدیرکل نظارت تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو خبر داد

بدهی ۲۷۰۰ میلیاردی در حوزه تجهیزات پزشکی

دکتر محمود بیگلر مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره مهم‌ترین چالش این روزهای بازار تجهیزات پزشکی کشور، گفت: این روزها بزرگترین چالش نظام سلامت که تلنگرهای آن به حوزه تجهیزات پزشکی هم رسیده است، مطالبات عقب‌مانده دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی بالغ بر ۲۷۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های تامین‌کننده پخش تجهیزاتی بدهکارند، گفت: این موضوع ناشی از این است که سازمان‌های بیمه‌گر به تکالیف‌شان عمل نکردند و دانشگاه‌های علوم پزشکی را مقروض کرده‌اند و این آسیب‌پذیرترین موضوعی است که در حوزه تجهیزات پزشکی با آن مواجهیم.

دبیر:

بدهی ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران

علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جلسه شورای شهر تهران به خبر ۱۲ ماهه پروژه‌های تملک دارایی سرمایه‌ای سال ۹۵ شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: بدهی شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی و مؤسسات مالی و بانک‌ها برای اولین بار تا پایان ۳۱ خرداد سال ۹۵ محاسبه شد که بر این طبق دیون به پیمانکاران(اشخاص حقیقی و حقوقی) ۵۱۸۲ میلیارد تومان و دیون حاصل از تملک ۱۷۱۳ میلیارد تومان بوده است همچنین ۴۸۱ میلیون تومان سپرده حسن انجام کار و سپرده تأمین اجتماعی ۱۱۳۸ میلیارد تومان بوده و میزان بدهی به موسسات و بانک ها ۱۱۹۸۱ میلیارد تومان بوده است که این مبلغ در مجموع ۲۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان می‌شود.

چمران: آمادگی داریم شورای شهر پنجم از ۱۲ مرداد آغاز به کار کند

رییس شورای شهر تهران درباره زمان آغاز به کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: هنوز اعلام رسمی نشده است اما با روند موجود، شهریورماه زمان آغاز به کار شوراها خواهد بود البته ما آمادگی داریم که از ۱۲ مردادماه نیز شورای جدید کار خود را آغاز کند

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

قاچاق ۲۰۰ میلیون دلاری در حوزه تجهیزات پزشکی

دکتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو در خصوص آمار قاچاق در حوزه کالاهای سلامت محور گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی حدود ۲۰۰ میلیون دلار قاچاق وجود دارد که بخشی از آن بدون مجوز و به صورت مسافری و چمدانی وارد کشور می‌شود.

به خبر ایسنا، پربازدیدترین گزارشات اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

از دلیل تجرد دهه شصتی‌ها تا افزایش ازدواج دهه هفتادی‌ها

روایت وزیر بهداشت از مشکل جدی کشور با معاینه چشم دو سیاستمدار

تضعیف امنیت عمومی با گسترش شایعات «کودک‌ربایی» در فضای مجازی

کافئین چه تاثیری بر مغز و بدن دارد؟

طرح «توزیع موادمخدر دولتی» قصه‌ای بیش نیست/ موافقان از چه چیزی دفاع می‌کنند؟

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*