ادامه مطلب

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

بسته گزارشات اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه

[ad_1]

“عفیف‌ترها کمتر در معرض خطرند، چهار معاون شهرداری تهران منصوب شدند، موارد مغفول در احیای دریاچه ارومیه، جزئیات جدیدی از رتبه‌بندی معلمان، ​تثبیت حرمت پزشکان اولویت اول نظام پزشکی است، آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد، مرگ سالانه ۸۰۰ هزار تن در جهان در اثر«خودکشی» و وجدانم راحت است که زیربار “زور” نرفتم” از مهمترین خبرهای اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به خبر ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز بیش از ۸۰ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه می‌آید:

فرمانده ناجا:

عفیف‌ترها کمتر در معرض خطرند/ فضای مجازی اگر کنترل نشود تهدید بزرگی است

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی با تاکید بر اینکه عفیف‌ترها کمتر در معرض خطرند و خانواده‌ها هر چه عفیف‌تر باشند سالم‌تر زندگی می‌کنند، گفت: فضای مجازی تاثیرات زیادی بر فضای جامعه گذاشته و اگر این فضا کنترل و مدیریت نشود می‌تواند در کنار فرصت‌هایی که دارد به تهدید بزرگی برای جامعه تبدیل شود.

طی احکام جداگانه‌ای از سوی نجفی

چهار معاون شهرداری تهران منصوب شدند

طی احکام جداگانه ای از سوی شهردار پایتخت، چهار معاون شهرداری تهران منصوب شدند.

محمدعلی نجفی شهردار تهران به ترتیب محمد مهدی حجت را به عنوان معاون شهرسازی و معماری، سمیع الله حسینی مکارم را به عنوان معاون مالی و اقتصاد شهری، حجت الله میرزایی را به عنوان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و محسن پورسیدآقایی را به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب کرد.

در واکنش به شایعه تغییر کردن رئیس جمعیت هلال احمر عنوان شد

ضیایی: ما با شایعات پیش نمی‌رویم/فعلا در مسئولیت خود هستم

سید امیر حسین ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر در مورد شایعات تغییرات در ریاست جمعیت گفت: ما با واقعیتها پیش می‌رویم و خود را برای انتخابات نایب رئیسی فدراسیون جهانی آماده می‌کنیم.

وی همچنین در مورد شایعات تغییر در هلال احمر و جابجایی خود اظهار کرد: ما با شایعات کار نمی‌کنیم و با واقعیت‌ها پیش می رویم. فعلا من در مسئولیت خود هستم و به عنوان جمعیت هلال احمر خودمان را برای انتخابات فدراسیون جهانی آماده می‌کنیم که در حال حاضر یکی از کاندیداهای نایب رئیسی آن هستم.

سخنان صریح سخنگوی ناجا درباره گشت ارشاد/ نباید پلیس را مقابل مردم قرار داد

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در حاشیه آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی با اشاره به وظایف پلیس و دیگر دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب تاکید کرد که نباید کم کاری دیگر دستگاه‌ها سبب شود تا انجام وظیفه پلیس سبب قرار گرفتن این نیرو در مقابل مردم شود. همچنین حوزه عفاف و حجاب حوزه گسترده‌ای است که فعالیت در آن فرابخشی و نیازمند مشارکت و همکاری دستگاه‌های مختلف با یکدیگر است.

موارد مغفول در احیای دریاچه ارومیه

ناصر آق رئیس پژوهشکده آرتمیا و آبزی پروری دانشگاه ارومیه با اشاره به اینکه تا قبل از دولت یازدهم کسی به هشدارهای خشکی دریاچه ارومیه توجه نمی‌کرد، انتقادات و پیشنهادات خود برای احیای دریاچه ارومیه را مطرح کرد.

وی با اشاره به اینکه بحران دریاچه ارومیه ۲۰ سال پیش شروع شد، اظهار کرد: در همین راستا هشدارهای پی در پی دانشگاه ارومیه در خصوص روند خشک شدن دریاچه ارومیه از سال ۱۳۸۵ به طور جدی شروع شد ولی متاسفانه تا سال ۱۳۹۲ هیچگونه فعالیت جدی برای مطالعه و یا پیشگیری از ادامه بحران دریاچه ارومیه به جز مطالعه مدیریت جامع حوضه آبریز دریاچه ارومیه با کمک مالی سازمان تسهیلات زیست محیطی جهانی انجام نگرفت.

معاون حقوقی آموزش و پرورش تشریح کرد

جزئیات جدیدی از رتبه‌بندی معلمان/ معلمان هیات علمی می‌شوند

مرحله اول طرح رتبه‌بندی معلمان در نیمه ابتدایی سال ۹۴ با بار مالی ۱۳۰۰ میلیارد تومانی به اجرا درآمد و طی آن حقوق فرهنگیان به طور میانگین تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

در همین راستا، یوسف نجفی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مختصات و ضرورت‌های اجرای طرح جدید رتبه بندی معلمان که در دستورکار دولت دوازدهم قرار دارد اظهار کرد: آموزش و پرورش طبق سند تحول بنیادین و همچنین برنامه ششم توسعه مکلف شده است از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و همچنین ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی اقدام به جذب نیروی انسانی مورد نیاز کند.

وی با بیان اینکه در دولت دوازدهم، دولت مکلف شده است نظام رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان را تدوین و اجرا کند گفت: هدف نظام رتبه بندی، کیفی سازی و ارتقای منزلت معلمان است که باید در قالب یک لایحه مستقل از سوی دولت تهیه و به مجلس ارائه شود. البته نظام رتبه بندی که از آن صحبت می‌کنیم با آنچه در دو سال گذشته اجرا شد کاملا در شکل و ماهیت متفاوت است.

رئیس جدید سازمان نظام پزشکی:

تثبیت حرمت پزشکان اولویت اول نظام پزشکی است/کار پزشکی قانونی قضاوت بر طبابت نیست

رئیس کل سازمان نظام پزشکی اولویت‌های این سازمان در چهار سال پیش رو را تشریح کرد و تثبیت حرمت و منزلت جامعه پزشکی را نخستین اولویت این سازمان خواند.

دکتر ایرج فاضل در مراسم معارفه خود که امروز در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد ضمن اشاره به روند برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: این انتخابات نیز با تمام زیر و بم‌هایش انجام و قرار شد منتخبان مسئولیت نظام پزشکی در چهار سال آینده را برعهده داشته باشند.

آخرین آمار ثبت نام دانش‌آموزان اعلام شد/۳۰ درصد دبیرستانی‌ها وارد رشته «تجربی» شدند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان را اعلام کرد.

علی زرافشان آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان را اعلام کرد و گفت: هنوز اطلاعات ثبت نامی همه دانش‌آموزان وارد سامانه سناد نشده است. اما طبق آخرین گزارشات تا کنون اطلاعات ۱۲ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۵۶ دانش آموز وارد سامانه مذکور شده است که از این تعداد هفت میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۵۴ نفر در دوره ابتدایی، دو میلیون و ۸۸۲ هزار و ۹۵۰ نفر در دوره متوسطه اول و یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۱۸ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام کرده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

جلسه با نمایندگان ملت درخصوص حادثه داراب/ محافظت و ایمنی را به دانش‌آموزان نیاموخته‌ایم

محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به فرزندان خود یاد نداده ایم چگونه خود را در برابر خطر محافظت کنند گفت: در همین حادثه داراب اگر دختران کمربند ایمنی بسته بودند اتفاقی در این ابعاد نمی‌افتاد، زیرا اتوبوس فقط واژگون شده بود. تقصیر آموزش و پرورش است، ما ریاضی و فیزیک را خوب یاد داده‌ایم اما محافظت و ایمنی را به دانش‌آموزان نیاموخته ایم.

به بهانه روز جهانی «مبارزه با خودکشی» تشریح شد

مرگ سالانه ۸۰۰ هزارتن در جهان دراثر«خودکشی»/نرخ پایین خودکشی در ایران نسبت به میانگین جهانی

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان آنکه «خودکشی» یک پدیده جهان شمول است گفت: ممکن است این پدیده جهان شمول در برخی از کشورها فراوانی بیشتری را به خود اختصاص دهد. این در حالیست که موضوع اقدام به خودکشی و خودکشی کامل با یکدیگر تفاوت دارند. زیرا اقدام به خودکشی منجر به فوت فرد نمی‌شود اما در خودکشی کامل شاهد مرگ فرد هستیم. همچنین بر طبق آمار پزشکی قانونی، آمار خودکشی در ایران سالانه حدود ۵۰۰۰ نفر است؛ به طوریکه نرخ خودکشی در ایران معمولا پنج تا شش نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

وی گفت: به طور کلی نرخ خودکشی در ایران نسبت به میانگین جهانی کمتر است؛ به طوریکه بر طبق آمار سال ۲۰۱۲ در ایران در مقابل هر ۱۰۰ هزار نفر، ۵ تا ۵.۲ نفر نرخ خودکشی می کنند، این در حالیست که این نرخ جهانی ۱۱ تا ۱۲ نفر است.

رئیس سابق سازمان غذا و دارو:

وجدانم راحت است که زیربار “زور” نرفتم/ باج نمی‌دهیم

رسول دیناروند رئیس سابق سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات این سازمان در دولت یازدهم از ادعاهایی گفت که برخی‌ها علیه این سازمان مطرح کردند و گفت: ما به افراد سودجو باج نمی‌دهیم و من واقعا اکنون آرامش دارم و وجدانم راحت است؛ چرا که به هیچ عنوان زیر بار زور نرفتم.

وی همچنین از افزایش سهم داروهای تولید داخل در بازار دارویی کشور از ۶۰ درصد به ۷۰ درصد خبر داد و گفت:‌ در سال ۹۵، ۷۱ درصد بازار دارویی کشور در دست داروهای تولید داخل بوده است. این اقدامات با کاهش هزینه‌ پرداختی از جیب مردم به ویژه برای بیماران صعب‌العلاج همراه بوده است.

نجفی:سال ۹۶سال سخت مالی برای شهرداری/فردا جلسه اتخاذ تصمیمات سال تحصیلی جدید با بطحائی

شهردار تهران با تاکید بر اینکه در سال جاری به دلیل عدم تحقق بخشی از بودجه پیش بینی شده، سال سختی برای شهرداری تهران پیش بینی می‌شود گفت: باید تلاش کنیم که به لحاظ مالی با مشکل مواجه نشویم و بیشترین پیش‌بینی‌های بودجه برای سال جاری محقق شود.

به خبر ایسنا، پربازدیدترین گزارشات اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات جدیدی از رتبه‌بندی معلمان/ معلمان هیات علمی می‌شوند

سخنان صریح سخنگوی ناجا درباره طرح امنیت اخلاقی/ نباید پلیس را مقابل مردم قرار داد

کشور درگیر بحران توسعه فراگیر است/ چاره‌ای جز اصلاحات نهادی نداریم

نجفی:از دیروز به هیات دولت دعوت شده‌ام/اعلام نتیجه تغییر چهار معاون شهردار امروز ظهر

نجفی:سال ۹۶ سال سخت مالی برای شهرداری/فردا جلسه اتخاذ تصمیمات سال تحصیلی جدید با بطحائی

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*