ادامه مطلب

فروردین ۲۹, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

تبیین سیاست های آموزشی شورای عالی استان ها در جلسه با جهاد دانشگاهی

شورای عالی استانها در جلسه با جهاددانشگاهی پیرامون مسائل و مباحث مختلف آموزش شوراهای شهر و روستا به گفت و گو پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، در راستای تفاهم نامه آموزشی میان شورای عالی استانها و جهاد دانشگاهی، جلسه ای درباره آموزش پیش از دوره کاندیداهای دور پنجم شوراهای شهر و روستا در ساختمان جهاد دانشگاهی تهران در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۶ با حضور مسئولین ستادی این شورا و همچنین به صورت ویدئو کنفرانس با حضور روسای شوراهای استان و مسئولین جهاد دانشگاهی از تمام استانها کشور برگزار شد.

در این جلسه، علی احمدی مدیر کل امور استانها و محمد مهدی فاضل بیگی رئیس اداره آموزش شورای عالی استانها با آقایان هاشمی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کشور، کیا، مدیر کل نیاز سنجی و پروژه یابی، تقی پور، مدیر آموزش های مجازی، سلگی مدیر اداره آموزش های کوتاه مدت و میان مدت، صیقعلی مدیر ارتباطات و قراردادها و موسوی رئیس مرکز آموزشی های تخصصی کاربردی پژوهشگاه علوم انسانی جهاد دانشگاهی همراه با روسای شوراهای استان و مسئولین جهاد دانشگاهی استانها پیرامون مسائل و مباحث مختلف آموزش شوراهای شهر و روستا به گفت و گو پرداختند.

علی احمدی مدیر کل امور استانها و فاضل بیگی رئیس اداره آموزش شورای عالی استانها به تبیین سیاست های شورای عالی استانها در امر آموزش پرداختند و اولویت های اساسی را در طراحی و اجرای بسته آموزشی پیش از انتخابات شوراهای اسلامی کشور در دوره پنجم تبیین کردند.

مدیر کل امور استانها آموزش را از اهمیت ویژه ای برای شوراهای اسلامی سراسر کشور عنوان کرد و تصریح کرد: آموزش ذاتا موجب توسعه نیروی انسانی می شود. همچنین آگاهی جامعه شورایی به قوانین و اصول مرتبط با شوراها موجب تصمیم گیری قانونمند و در نتیجه به صرفه و صلاح مردم کشورمان خواهد شد

وی این “نهضت آموزشی” را برای اولین بار در تاریخ شوراها اعلام کرد و  ادامه داد: این اتفاق با همکاری روسای شوراهای استان مدیران جهاد دانشگاهی در استان به گونه ای فراگیر در کشور رقم خواهد خورد.

هاشمی، معاون آموزشی و کیا، مدیر کل نیاز سنجی و پروژه یابی جهاد دانشگاهی نیز  به زوایای مختلف دوره های آموزشی این دوره پرداختند که بسته های آموزشی شامل کتاب، فولدر آموزشی و مجموعه کمک آموزشی به تعداد ثبت نام کنندگان در سایت ثبت نام شورای اسلامی شهر و روستا (shora.acecr.ac.ir) در واحد های جهاد دانشگاهی در سراسر کشور ارائه خواهد شد.

این دوره آموزشی چهار ساعته به صورت اختیاری برای کاندیدهای شوراهای شهر و روستا و همچنین علاقه مندان حوزه مدیریت شهری در نظر گرفته شده است.

همچنین شرکت کنندگان در این جلسه به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس سوال ها، نظرات و پیشنهادهای خود را به مسئولین شورای عالی استانها و جهاددانشگاهی مطرح کردند.

منبع: شوراها

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

تعداد 1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. مهدی
    فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

    kheyli ham alie , omidvaram payamadhaye khoubi ham dashte bashe

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*