ادامه مطلب

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

تشکیل اتحادیه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصویب شد

مهدی چمران در حاشیه سی و نهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها  که روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار شد ، در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به دلیل حادثه غم‌انگیز معدن ذغال‌سنگ آزادشهر و کشته شدن تعدادی از کارگران، درباره مصوبات شورا اظهاراتی را عنوان کرد.وی گفت : نخستین مصوبه این جلسه بررسی جزییات بودجه سال ۱۳۹۶ شورای عالی استان‌ها بود که با رای اکثریت اعضای این شورا به تصویب رسید. پیش از این نیز کلیات بودجه سال جاری در اجلاس قبلی شورای عالی استان‌ها به تصویب نمایندگان رسیده بود. همچنین مقرر شد هر یک از اعضا پیشنهادات خود را در جلسه آینده مطرح کنند تا در نشست‌های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت به صحن شورا آورده شود و در صورت نیاز اصلاح شود.

رییس شورای عالی استان‌ها بررسی طرح اجازه تصویب اساسنامه و تشکیل اتحادیه شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی سراسر کشور را دیگر مصوبه سی‌ونهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها خواند و افزود: در حال حاضر ارتباط شهرداری‌ها با دنیا قطع است چراکه اتحادیه‌ای ندارند. همچنین در داخل کشور نیز نمی‌توانند کاری انجام دهند چراکه اتحادیه‌ای ندارند. سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز متعلق به وزارت کشور است و رییس آن عموما معاون عمرانی وزارت کشور است. در حقیقت شهرداری نهایتا در یک سازمان دولتی ادغام می‌شوند و نمایندگان شهرداری‌ها دولتی هستند در حالی که شهرداری‌ها یک نهاد عمومی غیردولتی هستند لذا باید توسط یک اتحادیه اقدامات آنها پیگیری شود.

چمران افزود: گاهی اوقات شهرداری‌ها بدهی‌هایی دارند که طلبکاران آنها از دادگاه حکم می‌گیرند و به راحتی از صندوق شهرداری که برای خدمات عمومی و پرداخت حقوق پرسنل است برداشت می‌کنند. به شکلی که در مواقعی در اسفندماه که زمان پرداخت حقوق پرسنل است، شاهد برداشت‌های ناگهانی از حساب‌های شهرداری بودیم لذا در این جلسه تصویب شد که اگر چنین حکمی توسط دادگاه صادر می‌شود از مازاد حقوق پرسنل و هزینه‌های خدماتی برداشت شود.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

تعداد 1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. محسن
    اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶

    بند آخر خبرتون چه جالب بود !!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*