ادامه مطلب

آذر ۲۲, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

تهران خسته از ترافیک

ترافیک تهران هنوز هم معضل اصلی و قابل بحث در شورای شهر می باشد !  اظهارات جدید رئیس شورای شهر تهران شاید مسئولین را به خودشان بیاورد !

در جلسه شبانه اعضای شورای شهر تهران ، معضل ترافیک تهران به بحث و بررسی گذاشته شد و در این جلسه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره وضع موجود تهران ابراز نگرانی کرد و گفت : ” ترافیک تهران از داعش خطرناک تر است” .

موضوعی که در جلسه شامگاه سه شنبه شورای شهر تهران مطرح شد ، موضوع عدم استفاده از تمامی ظرفیت مترو تهران بود . طبق آماری که بدست آمده است مترو تهران ظرفیت جابه جایی 7 میلیون نفر را در طول روز دارد اما اکنون به دلیل عدم مدیریت و استفاده از این ظرفیت ، تنها 2 میلیون نفر روزانه در تهران به وسیله خطوط مترو جابه جا می شوند.

هاشمی رفسنجانی در ادامه ی موضوع ترافیک خطرناک تهران افزود: همه تهران نشینان از این ترافیک کلافه شده اند، در حالی که بخشی از این ترافیک نیز به دلیل غفلت از حمل و نقل حاشیه ای و حومه تهران و کوتاهی دولت ها است، هم اکنون روزانه ۷۵۰ هزار خودرو از حومه به شهر تهران وارد شده و سبب افزایش ترافیک می شود، که پیش بینی می کنیم، این تعداد خودرو در ۱۰ سال آینده به روزانه ۳ میلیون برسد، تهران برای نجات از ترافیک به احداث ۲۵۶ ایستگاه مترو و ۴ خط جدید نیاز دارد، که البته به تصویب رسیده است.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*