ادامه مطلب

تیر ۲۹, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

توضیحات شهرداری در مورد مرمت عمارت ابتهاج + عکس

[ad_1]

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 در خصوص آخرین وضعیت مرمت عمارت ابتهاج توضیحاتی را ارائه کرد.

فرهند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مرمت خانه دکتر عبدالحسین ابتهاج که در تقاطع خیابان ایران و مجاهدین قرار دارد، گفت: متاسفانه مدتی است در فضای مجازی گزارشات نادرستی پیرامون این خانه منتشر شده است که لازم است توضیحاتی در این خصوص ارائه شود.

وی با بیان این که در سال 1395 خانه ابتهاج از یکی از ورثه توسط شهرداری تهران و به منظور حفظ میراث شهر خریداری شد، گفت: متاسفانه این ساختمان در حال تخریب بود و شهرداری در 21 تیرماه سال جاری عملیات محوطه سازی و مرمت جداره‌ها را آغاز کرد.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 با بیان این که متاسفانه با وجود آنکه این ملک در اختیار بستگان و ورثه قرار داشت، اما نخاله‌های زیادی ناشی از مداخلات محیطی و انسانی در این خانه جمع شده بود، اظهار کرد: این ملک در حال تخریب به ثبت میراث نیز رسیده است و شهرداری در راستای بهسازی و مرمت جداره‌ها اقدام کرده است.

فرهند با بیان این که درختان این خانه خشک و یا پوک شده بود، ادامه داد: متاسفانه عدم رسیدگی به این خانه سبب تخریب ملک و درختان شده بود به گونه‌ای که یک چنار این خانه به دلیل عدم رسیدگی پوک و پوسیده شده بود و احتمال سقوط بر روی عمارت وجود داشت.

وی با بیان این که عملیات محوطه سازی و مرمت و احیاء آن آغاز شده است، گفت: قطعا پس از مرمت کامل این خانه، بهره برداری از این خانه به نفع عموم مردم آغاز می‌شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 با رد هرگونه عملیات تخریب این خانه، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی و شخص رییس میراث فرهنگی استان تهران از نزدیک در جریان مرمت این خانه قرار دارند و سازمان مذکور نظارت کاملی در خصوص مرمت خانه ابتهاج دارد.

به اعلام ایسنا، دکتر عبدالحسین ابتهاج – وزیر بهداری دوران پهلوی – بوده است که ملک وی دارای معماری ارزشمندی است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*