ادامه مطلب

مرداد ۲۶, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

حقانی: شهرداری نباید با انعقاد قراردادهایی تعهداتی برای آینده ایجاد کند

[ad_1]

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری باید نقش پدرانه برای شهر داشته باشد و ارثیه‌ای برای فرزندان بعدی بگذارد، گفت: شهرداری نباید در روزهای آخر مرتبا با انعقاد قراردادهایی تعهداتی برای آینده ایجاد کند.

محمد حقانی در گفت‌وگو با ایسنا،  با بیان اینکه متاسفانه این روزها خبرهای خوبی در خصوص واگذاری‌ها و انعقاد قرارداد به گوش نمی‌رسد تأکید کرد: در منطقه 8 پارک کوچکی را فروختند هر چند که هنگامی که به شهردار منطقه زنگ زدم اعلام کرد که مالک بعد از حدود 30 سال آمده و زمینش را می‌خواهد و حتی رای دیوان عدالت اداری را دارد. اما جای سوال است که چرا شهرداری اجازه می‌دهد که پارک را خراب کنند؟ آیا بهتر نبود پول زمین را بدهند و یا ملکی را به صاحب این زمین بدهند تا حقوق مالکانه‌اش حفظ شود؟

وی با بیان اینکه این اواخر ساختمان شرکت سرمایه گذاری در خیابان آفریقا را تخلیه کرده‌اند تا آن را به فروش برسانند، گفت: شهرداری به هیچ عنوان زیر بار این قراردادها و فروش سرمایه‌ها نمی‌رود اما به سوالات و ابهامات نیز با مستندات پاسخ نمی‌دهد.

وی همچنین در مورد سرانجام واگذاری فروشگاه شهروند و شهر آفتاب به بانک شهر گفت: مسئولان شهرداری از هم جناحی‌های عزیزشان در شورای شهر رای گرفتند و بخش عمده‌ای از سهام شهروند و شهر آفتاب را در ازای بدهی‌هایشان به بانک شهر واگذار کردند اما هیچ گونه اطلاعاتی به ما نمی‌دهند که این واگذاری در چه مرحله‌ای است.

وی گفت: چند هفته قبل در شورا اعلام کردم که شنیده شده شهرداری تهران در گیر و دار فاجعه پلاسکو سهام شهر آفتاب و شهروند را واگذار کرده است. اما معلوم نیست که با چه قیمتی، با چه برآوردی این واگذاری انجام شده و یا اصلا این موضوع انجام نشده است و جالب است که شهرداری هیچ گونه پاسخی در این رابطه نمی‌دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*