ادامه مطلب

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

حیات دوباره کرکس سیاه در باغ پرندگان

[ad_1]

کرکس سیاه باغ پرندگان لویزان با یک عمل جراحی، صاحب منقار جدید شد.

به اعلام ایسنا، امیرحسن جعفری ورامینی قائم مقام و معاون توسعه و پایش مرکز مدیریت محیط زیست در این باره گفت: در اواسط تیر ماه سال جاری، یک کرکس سیاه در باغ پرندگان لویزان در اثر برخورد با دیواره قفس، از ناحیه منقار دچار آسیب دیدگی شد و قسمتی از منقار خود را از دست داد که با پیگیری های به عمل آمده مسئولین باغ پرندگان، این پرنده به بیمارستان مرکزی دامپزشکی اعزام و برای اولین بار تحت عمل جراحی منحصر به فرد در کشور قرار گرفت.


وی در ادامه با اشاره به اینکه تیم دامپزشکی با قالب گیری و مشابه سازی منقار جفت کرکس، آن را صاحب یک منقار مصنوعی کرد گفت: در حال حاضر با خاتمه درمان، حال عمومی پرنده مساعد است و می تواند با پروتز منقار نصب شده به راحتی غذا بخورد.

جعفری تاکید کرد: به همین مناسبت نیز در روز سه شنبه 14 شهریور 96(مصادف با روز جهانی کرکس‌ها) از ساعت 8:30 صبح جشن نجات این پرنده با عنوان «ملکه دال» در باغ پرندگان لویزان برگزار می‌گردد.

بر طبق اعلام روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، کرکس سیاه پرنده‌ای است از راسته عقاب شکلان و خانواده کرکس با طول حدود 105 سانتی‌متر، است که جزء کرکس‌های درشت‌جثه محسوب می‌شود. این پرنده بومی ایران است و هنوز به تعداد خیلی کم در پارک ملی سرخه حصار در شرق تهران دیده می‌شود و جزء پرندگان نزدیک به تهدید است که در فهرست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*