ادامه مطلب

شهریور ۳۰, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

خبرهای اجتماعی در روزی با بوی ماه مهر

[ad_1]

دو روز مانده به آغاز سال تحصیلی جدید خبرهای گروه اجتماعی ایسنا نیز حول موضوعات مرتبط با بازگشایی مدارس و اول مهرماه بود. امروز کلاس‌اولی‌ها با برگزاری جشن شکوفه‌ها به مدرسه رفتند و مسئولانی از آموزش و پرورش، پلیس، شهرداری و … از تمهیدات خود برای آغاز نیمه دوم سال خبردادند.

به اعلام ایسنا، گروه اجتماعی ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۶۳ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است. چند خبر ابتدایی خبرهای مربوط به دانش‌آموزان، بازگشایی مدارس و تمهیدات اول مهرماه است و در ادامه خبرهای دیگر نیز آمده است: 

جشن شکوفه‌ها برای یک‌میلیون و ۴۰۰هزار کلاس اولی

 مراسم جشن شکوفه‌ها همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد و زنگ نمادین آن نیز در مدرسه عیسی بهرامی واقع در محله منیریه تهران به صدا درآمد. طبق آمارهای ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش امسال حدود یک میلیون و چهارصد هزار کلاس اولی وارد مدارس می‌شوند.

امسال کلاس بدون معلم در مقطع ابتدایی نداریم

نادر جهان آرای – معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران- در حاشیه مراسم جشن شکوفه‌ها با اعلام اینکه امسال کلاس بدون معلم در مقطع ابتدایی نداریم، گفت: نهایت تلاش را داشتیم تا از مسیرهای مختلف نیروی انسانی را تامین کنیم.

او همچنین با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آموزانی که به هردلیل موفق به ثبت‌نام در موعد مقرر نشده‌اند اظهارکرد: تا امروز صبح اطلاعات ثبت نامی  ۱۰۳ هزار و ۳۰۰ نفر وارد سامانه سناد شده و احتمال می دهیم که تعداد دانش آموزان با احتساب اتباع به ۱۰۴ هزار نفر برسد.

بهره‌برداری از ۵۰۰۰ کلاس درس خیرساز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

محمدتقی نظرپور – معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور- نیز امروز مدرسه‌ای شش کلاسه را در استان زنجان افتتاح کرد و گفت: علاقه‌مند به فضای دوشیفته درمدارس نیستیم.

او با بیان اینکه خیران در سراسر کشور ۱۰۷ هزار کلاس درس را برای تحصیل دانش‌آموزان ایجاد کرده‌اند، اظهارکرد: با آغاز مهرماه ۵۰۰۰ کلاس درس به بهره‌برداری می‌رسد که خیرین آن‌ها را ساخته‌ یا در ساخت آن همکاری داشته‌اند.

آمارهایی از سلامت دانش‌آموزان

دکتر مجذوبه طاهری – کارشناس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت- نیز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایسنا با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای ترویج تغذیه سالم در مدارس، گفت: ۱۱ درصد از دانش‌آموزان ایرانی دچار چاقی و ۹ درصد از آنها اضافه وزن دارند.

او درباره نتایج غربالگری انجام شده در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ اظهارکرد در این سال تحصیلی یک میلیون و ۴۰۰ هزار کودک در بدو ورود به مدرسه تحت معاینه قرار گرفتند. از این تعداد سه درصد مشکل بینایی و ۱.۴ درصد مشکل شنوایی داشتند که برای برطرف شدن مشکل به سطوح بالاتر ارجاع داده و خدمات حمایتی برای آنها انجام شده است. طبق نتایج این غربالگری‌ها ۱۶.۶ درصد دانش آموزان لاغرو ۹.۴ دارای اضافه وزن بودند.

طاهری با اشاره به آمار چربی خون بالا در ۲۷.۷ درصد دانش آموزان، گفت: طبق این غربالگری مشخص شد فقط ۱۳.۷ درصد ازدانش آموزان حداقل ۳۰ دقیقه در روز فعالیت دارند و ۷.۴ هیچ فعالیت فیزیکی ندارند.

هشدار در مورد سرویس‌های غیرمجاز مدارس

سردار محمدرضا مهماندار- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ-  نیز امروز میزبان مراسم استقبال از مهر بود که با حضور رییس پلیس تهران، فرماندار تهران و معاون حمل و نقل شهردار تهران در مقر مرکزی پلیس راهور پایتخت برگزار شد. او در این مراسم از والدین خواست که از انتقال فرزندان خود به مدرسه با سرویس‌های غیرمجاز خودداری کنند.

مهماندار همچنین اعلام کرد که شهر تهران حدود ۱۷ هزار سرویس مدرسه دارد که تاکنون راننده  ۸۲۰۰ سرویس مدرسه تحت آموزش قرار گرفته‌اند و مابقی این افراد نیز تحت آموزش قرار می‌گیرند.

او همچنین از حضور ماموران پلیس‌ افتخاری در معابر پایتخت از اول مهر برای نخستین بار خبر داد.

آماده‌باش پلیس برای اول مهر و محرم

درهمین مراسم سردار حسین رحیمی – رییس پلیس پایتخت- نیز اعلام کرد که طرح برخورد با خودروهای دودزا که از هفته گذشته آغاز شده است در روزهای آتی با شدت بیشتر ادامه خواهد یافت.

او همچنین تاکید کرد که طرح برخورد با توقف‌های حاشیه‌ای، ساماندهی بار و مسافر که سال‌ها است بر زمین مانده و نیز برخورد با تخلفات شبانه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

رحیمی با اشاره به تقارن آغاز مهر با ایام دهه اول محرم گفت: پلیس پایتخت با تمام توان خود در حوزه انتظامی و راهور وارد عمل شده است تا ایمنی و آرامش و امنیت را برای شهروندان فراهم کند. تمام نیروهای پلیس از اول مهر در آماده‌باش هستند و پیش‌بینی ما این است که امسال بیش از ۳۰ درصد به حجم ترافیک معابر پایتخت اضافه شود.

علاوه بر خبرهای اول مهری که امروز پرتعداد بودند، خبرهای دیگری نیز در گروه اجتماعی ایسنا منتشر شد که برخی از آنها در ادامه‌ آمده است:

هیچ کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

عیسی فرهادی – فرماندار تهران در خصوص جمع‌آوری کودکان اتباع در جریان طرح جمع‌آوری متکدیان- تاکید کرد: هیچ کودکی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد. این طرح با همکاری بسیار مناسبی که میان دستگاه‌های ذیربط شکل گرفته است به خوبی اجرایی شده و طرح موفقی بوده است. تاکنون بیش از ۱۵۰۰ نفر در جریان آن جمع‌آوری شده‌اند و ساماندهی آنها نیز انجام شده است.

مانور برندهای ایرانی‌؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»

اعلام خبرنگار ایسنا از نمایشگاه زنان و تولید ملی این‌گونه شروع می‌شود: غرفه‌های محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، این روزها میزبان یازدهمین «نمایشگاه زنان و تولید ملی» است. نمایشگاهی که به اعلام مدیران با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش مراکز کوثر برپا می‌شود. ترافیک سنگین خیابانهای منتهی به محل برگزاری نمایشگاه نشان دهنده استقبال گسترده از نمایشگاهی هستند که به اعلام ستاد توانمندسازی شهرداری تهران، سالی دو بار برگزار می‌شود و زمینه اشتغال بیش از۳۰۰۰ زن سرپرست خانوار را فراهم می‌کند.

کاهش تعداد روزهای ناسالم پایتخت در نیمه دوم سال با تمهیدات پیش‌بینی شده

محمد رستگاری – معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران- با تاکید بر اینکه درشش ماه دوم سال با پدیده اینورژن یا وارونگی دما روبه‌رو خواهیم بود، گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده امیدواریم از تعداد روزهای آلوده و شدت آلودگی در نیمه دوم امسال نسبت به سال‌های گذشته کاسته شود.

ابلاغ دستورالعمل ایمنی حسینیه‌ها و تکایا به استانداران

اسماعیل نجار – رییس سازمان مدیریت بحران کشور- نیز امروز  از ابلاغ دستورالعمل ایمنی این سازمان برای مساجد، حسینیه‌ها و تکایا به استانداران سراسر کشور خبر داد.

پربازدیدها

پنج خبری که بیشترین توجه مخاطبان ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته را به خود اختصاص داده‌اند در ادامه آمده است:

هیچ کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

اینستاگرامی‌های پرفالوور “سفیر فرهنگی” می‌شوند

تکرار بی‌رحمانه‌های زندگی برای صعب‌العلاج‌ها

قتل مادر و دخترخردسالش در جنوب تهران

مانور برندهای ایرانی‌؛ یک تیر و دو نشان «نمایشگاه زنان و تولید ملی»

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*