ادامه مطلب

مهر ۲۶, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

دیدار نجفی با شهرداران شهرهای مختلف جهان و سرمایه‌گذاران خارجی

[ad_1]

شهردار تهران که به منظور شرکت در دو اجلاس بین‌المللی و توسعه روابط دوجانبه به کره‌جنوبی سفر کرده است، در حاشیه این سفر با شهرداران و مقامات شهری شهرهای مختلف جهان و سرمایه‌گذاران خارجی دیدار خواهد کرد.

به خبر ایسنابه نقل از شهر نوشت، دکتر محمدعلی نجفی که صبح امروز در راس هیاتی وارد فرودگاه اینچئون شهر سئول شد، در جریان این سفر ضمن حضور در سومین نشست شهرداران قهرمان برای رشد فراگیر تحت سازماندهی OEDC به ایراد سخنرانی در این نشست خواهد پرداخت.

OECD طرح ابتکاری برای رشد فراگیر را از سال 2012 آغاز کرده و براساس این طرح به دنبال کمک به دولت‌های محلی برای تجزیه و تحلیل نابرابری‌های روزافزون است.

«شهرداران قهرمان طرفدار طرح ابتکاری رشد فراگیر» با مشارکت طیف وسیعی از نهادهای حمایت‌کننده از جمله گروه رهبری اقلیمی شهرهای C40، شهرهای متحد ICLEI، اتحادیه ملی شهرها، سازمان شهرهای متحد و… پایه‌گذاری شده است تا نسبت به تسهیل در مبادلات میان شهرهای مختلف جهان اقدام نموده و راهکارهای ملموسی برای مقابله با نابرابری‌ها ارایه دهد.

این اجلاس به دنبال آن است تا بر استانداردهای زندگی مادی و رفاه بیشتر شهروندان نظارت داشته و بر پایه تجربیات شهرهای مختلف جهان، بسته‌هایی را برای ترویج برابری و رشد ارایه کند.

نجفی در ادامه سفر کاری خود به کره‌جنوبی با حضور در همایش شهرداران در مورد تغییرات اقلیمی 2017 در جمع شهرداران و مقامات شهری کشورهای مختلف سخنرانی خواهد کرد.

گروه رهبری آب و هوای کلانشهرها که از آن با عنوان شهرهای C40 یاد می‌شود، گروهی از شهرهاست که برای کاهش وارد شدن گازهای کربن‌دار و تطبیق با تغییرات آب و هوایی کره زمین فعالیت می‌کند. هدف اصلی شکل‌گیری این گروه مقابله با تغییرات اقلیمی است چراکه کلانشهرها یکی از تاثیرگذارترین عوامل در آینده آب و هوای جهان محسوب می‌شوند. در حال حاضر 70 درصد از شهرها با تاثیرات تغییرات آب و هوایی مواجه بوده و تقریبا همه آنها در معرض خطر قرار دارند که جایگاه تهران به عنوان یکی از کلانشهرهای مهم دنیا در این زمینه قابل توجه است.

دیدار با شهرداران و مقامات شهری شهرهای مختلف جهان، ملاقات با سرمایه‌گذاران خارجی در کنار بازدید از مراکز مختلف شهری سئول از دیگر برنامه‌های کاری شهردار تهران و هیات ایرانی در این سفر خواهد بود.

علاوه بر این نجفی در جریان این سفر به دیدار و گفت‌وگو با شهردار سئول و سایر مقامات کره‌جنوبی خواهد پرداخت و یادداشت تفاهم روابط دوستی میان تهران و سئول نیز به امضای شهرداران دو شهر خواهد رسید.

 تفاهمنامه خواهرخواندگی تهران و سئول در سال 1351 میان دو شهر امضا شده و به همین مناسبت نامگذاری خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در تهران صورت گرفته است. خیابان تهران در منطقه گانگنام به عنوان یکی از مراکز اصلی شهر سئول قرار دارد که از آن با عنوان مقر ساختمان‌های بزرگ و دفاتر شرکت‌های تجاری، صنعتی و بانک‌ها در پایتخت کره‌جنوبی یاد می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*