ادامه مطلب

مهر ۵, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

ساماندهی 35000 دستفروش در تهران/ برخورد با سدمعبر وانتی‌ها به‌زودی

[ad_1]

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از ساماندهی موقت ٣۵ هزار دستفروش در نیمه دوم شهریورماه ٩۶ و در آستانه بازگشایی مدارس(طرح استقبال از مهر) و پایان این طرح ١۵ روزه خبر داد.

ابوالقاسم چیذری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام پایان سومین مرحله طرح ساماندهی دستفروشان در تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و افزایش چشمگیر تعداد دستفروشان مهاجر و غیرمهاجر در پایتخت، در راستای توجه به معیشت دستفروشان توأم با برقراری انضباط شهری و حفاظت از معابر عمومی، سومین مرحله طرح ساماندهی موقت دستفروشان توسط شهربان و با همکاری شهرداری های مناطق در نیمه دوم شهریورماه به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه نظرسنجی‌های صورت گرفته از رضایت شهروندان و دستفروشان از طرح ساماندهی موقت حکایت دارد، اظهار داشت: با توجه به خرید مرسوم شهروندان در  آستانه بازگشایی مدارس و افزایش حجم ترافیک، اجرای طرح ساماندهی موقت دستفروشان برای سهولت خرید خانواده‌ها، کمک به معیشت دستفروشان، کمک به کاهش ترافیک و برقراری انضباط شهری یک ضرورت بود.

چیذری با اشاره به اینکه در این مرحله، دستفروشان در مناطق ۴، ۱۶ و ۱۲ بیشترین حضور را داشتند، گفت: در این مرحله از اجرای طرح دستفروشان در ٢٠ نقطه تعیین شده، روزانه به طور میانگین ٢۴٠٠ دستفروش و در مجموع ٣۵ هزار دستفروش طی ١۵ روز ساماندهی شدند که یک رکورد قابل توجه است.

وی با تاکید بر این که در شرایط فعلی با توجه به عدم شکل گیری مدیریت واحد شهری و اقتضائات پایتخت، امکان ساماندهی دائمی دستفروشان فراهم نیست، گفت: اجرای طرح دائمی ساماندهی دستفروشان نیازمند بسترسازی و تصمیمات مقتضی از سوی نهادهای بالادستی است.

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران ضمن تقدیر از شهروندان، دستفروشان و رسانه ها که در این مرحله از طرح ساماندهی با مدیریت شهری همکاری کردند، تأکید کرد: طرح موقت ساماندهی دستفروشان که مختص یک بازه زمانی ١۵ روزه بود، به پایان رسید و حفاظت از معابر عمومی و رفع سدمعبر کمافی‌السابق انجام می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: طرح برخورد با سدمعبر وانتی‌ها با هدف کمک به تأمین آسایش آمد و شد شهروندان و برقراری انضباط شهری به زودی با همکاری پلیس راهور به اجرا در می‌آید و درخواست ما از شهروندان و رسانه‌ها این است که حمایت خود را از اجرای این طرح دریغ نکنند.


انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*