ادامه مطلب

آبان ۱۹, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

شیطنت‌هایی علیه همکاری شهرهای ایران و عراق است

[ad_1]

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شیطنت‌هایی علیه همکاری‌های شهرهای ایران و عراق است و به طور قطع عده ای دنبال دامن زدن به آن هستند، گفت: لذا نباید کاری کنیم که آنها فکر کنند بدون ما نمی‌توانند کار کنند. واقعیت این است که ما بخش کوچکی از کار را برعهده داریم؛ چراکه تمام حضور ما با هدف خدمت رسانی است.

به اعلام ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در سفر به کربلا و با حضور در برنامه زنده کوی محبت، با بیان اینکه ما امروز بخشی از مسیر نجف تا کربلا را پیاده آمدیم و زیبایی‌های بسیاری دیدیم، گفت: آمارهای عجیبی از حضور میلیون‌ها زائر و خدمات رسانی های مردمی دریافت کردیم.

وی در خصوص اینکه پیاده روی اربعین تبدیل به حادثه و رخدادی جهانی شد، گفت: شیعیان جهان با حضور در این مراسم و نمایش خوبی‌ها و احسان‌ها در برابر خشونتی که در جهان می شود، صلح را نشان می دهند.

رییس شورای شهر تهران درباره اینکه سفر ما ضمن اینکه زیارتی بود در طول مسیر همکاری های مردمی و خدمات رسانی‌ها را نیز دیدیم، تأکید کرد: در کوفه ۱۰۰ نیروی شهرداری حضور دارند و بدون چشمداشت فعالیت می کنند. در نجف هم ۶۰۰ نفر بحث نظافت را برعهده دارند.

وی در خصوص اینکه بیش از ۲ میلیون زائر از ایران در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می کنند، ادامه داد: بخشی از جابه جایی نیروها و خدمت رسانی را شهرداری انجام می دهد که باید گفت مسئولان در این باره خوب عمل کرده بودند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شیطنت‌هایی علیه همکاری های شهرهای ایران و عراق است و به طور قطع عده‌ای دنبال دامن زدن به آن هستند، ادامه داد: لذا نباید کاری کنیم که آن ها فکر کنند بدون ما نمی توانند کار کنند. واقعیت این است که ما بخش کوچکی از کار را برعهده داریم؛ چراکه تمام حضور ما با هدف خدمت رسانی است.

وی در خصوص اینکه تهران به طور قطع می تواند کمک مناسبی به برادران شیعه عراقی کند، یادآور شد: روابط ما دو سویه است و باید تجارب را دوسویه ببینیم. ما به دنبال این هستیم که تعاملات بیشتر شود.

بر طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، رییس شورای شهر تهران درباره اینکه در اربعین که حدود ۲۰ میلیون زائر به کربلا می آید باید تعامل بیشتری باشد، خاطر نشان کرد: ما آن جا که نباید دخالت کنیم، دخالت نکنیم و آن جا که کمک خواستند، ورود کنیم. ما فقط کمک می کنیم؛ چراکه وظیفه شرعی و سیاسی و عبادی ما این است که کمک کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*