ادامه مطلب

تیر ۲۳, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

«عصرانه‌های شادی» در مناطق ۲۲ گانه تهران

[ad_1]

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه‌برنامه «عصرانه‌های شادی» خبر داد.

به اعلام ایسنا، حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور،  درخصوص جزییات این ویژه‌برنامه گفت: عصرانه‌های شادی یکی از برنامه‌های جشنواره تابستانی تهران است که با رویکرد افزایش شادی و نشاط برای گروه‌های سنی گوناگون در نظر گرفته شده و در آن بازی‌های سنتی ایرانی ترویج می‌شود، بازی‌هایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: این برنامه در مناطق ۲۲گانه شهر تهران شنبه تا پنجشنبه هر هفته، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ اجرا می‌شود. برای روز جمعه نیز ویژه‌برنامه «آدینه‌ها عیدند» پیش‌بینی شده است. همچنین برای هر هفته یک شعار تعیین شده که عصرانه‌های شادی بر طبق آن شعار اجرا می‌شود و به مناسبت‌های تقویمی نیز توجه شده‌است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری تأکید کرد: بخشی به نام «پیشنهاد خوب» در این ویژه‌برنامه طراحی شده که در آن مراکز خیریه معتبر معرفی می‌شوند تا کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به برنامه دعوت شوند؛ چراکه این اقشار به طور معمول دچار محرومیت‌های فرهنگی هستند و استفاده آنها از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری حائز اهمیت است.

ناصری‌پور به فراهم کردن امکان انجام بازی‌های گوناگون در این برنامه اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش بیش از حد بازی‌های رایانه‌ای و کم‌تحرکی کودکان و نوجوانان، در برنامه عصرانه‌های شادی بازی‌های میدانی، فکری و شهربازی بادی نیز در نظر گرفته شده است. برنامه‌های نمایشی همانند خیمه‌شب‌بازی و نمایش‌های خیابانی، برنامه‌های ورزشی و تفریحی و پخش فیلم‌های کوتاه، آموزشی و انیمیشن با توجه ویژه به گروه سنی کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌هاست.

براساس اعلام پایگاه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، عصرانه‌های شادی از ۱۷ تیر ماه آغاز شده و تا پایان تابستان ادامه دارد. مکان برگزاری این برنامه با توجه به شرایط مناطق متفاوت است؛ برخی مناطق برنامه را در مراکز فرهنگی و گروهی دیگر در بوستان‌ها میزبان شهروندان هستند. شهروندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از برگزاری «عصرانه‌های شادی» می‌توانند به فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*