ادامه مطلب

تیر ۲۵, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: لزوم تغییر نام تجریش به شمیران

[ad_1]

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه تجریش یکی از 27 محله موجود در حوزه شهری شمیران و منطقه یک شهرداری تهران (شمیران) است تاکید کرد: ضرورت دارد نسبت به اصلاح قانونی تغییر نام تجریش به شمیران اقدام لازم صورت گیرد.

عزت الله خانمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش تغییر نام پیدا کرده است عملا به جای شمیران یک محله از شمیران بزرگ در این نام منظور شده که یک خطای فاحش است، لذا شهر شمیران در حوزه قلمرو سرزمینی شهرستان شمیرانات متشکل از 27 محله است که مجموعا در حوزه شهری شمیران و منطقه یک شهرداری تهران (شمیران) قرار گرفته‌اند.

وی گفت: با توجه به این موضوع برای هویت بخشی به قلمرو سرزمینی شمیران به عنوان قطب گردشگری عالی و ممتاز استان تهران و یکی از قطب‌های گردشگری مهم کشور ضرورت دارد نسبت به اصلاح قانونی نام تجریش به شمیران اقدام لازم صورت گیرد.

فرماندار شمیرانات ادامه داد: پس از تحقق این اقدام فرآیند هویت بخشی شهرستان شمیرانات برای استقلال کامل ساختارهای قانونی و حقوقی همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان به شکل سهل‌تری قابل عملیاتی شدن خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر این واقعیت قانونی را بپذیریم که شهرستان شمیرانات به عنوان یک شهرستان مستقل با محدوده قلمرو سرزمینی و جمعیت بالغ بر 560 هزار نفر به صورت ثابت و بیش از 300 هزار نفر جمعیت شناور و متغیر حوزه شهری شمیران (مرکز شهر شمیران) می‌بایست از یکپارچگی لازم برخوردار باشد، لزوم یکپارچگی در حوزه قلمرو مرکز شهرستان، تبدیل نام تجریش به شمیران است. این امر تبیین یک واقعیت بی بدیل از هویت تاریخی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم اصیل، فرهیخته و یکپارچه شمیران است.

فرماندار شمیرانات در پاسخ به این سوال که آیا فرمانداری شمیرانات نیز برای تعیین شهردار مستقل در شمیران پیگیری‌های لازم را از شورای شهر تهران، ری و تجریش انجام خواهد داد یا خیر؟ گفت: قطعا زمینه چنین درخواستی تغییر نام تجریش به شمیران است. با تحقق این مهم ما نیز علاقمند به انتخاب شهردار مستقل برای شمیران هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*