ادامه مطلب

مرداد ۱۱, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

فعلا درباره دو گزینه نهایی شهرداری تهران به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم

[ad_1]

منتخب شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: تلاش خواهیم کرد همزمان با شروع کار رسمی شورا، در اسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنیم. این در حالیست که هنوز در خصوص رسیدن به دو گزینه نهایی شهرداری نیز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم.

افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه زمان انتخاب شهردار تهران بستگی به زمان آغاز به کار شورای اسلامی شهر تهران دارد، گفت: در حال حاضر در خصوص آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اختلاف‌نظر حقوقی وجود دارد. با توجه به تایید شورای نگهبان، اختلاف نظری در خصوص مدت زمان پیش‌بینی شده در قانون برای درج در روزنامه رسمی، زمان آغاز به کار شورا به طور کامل مشخص نیست. در حقیقت این ابهام وجود دارد که آیا شورای شهر تهران در زمان تایید شده توسط شورای نگهبان آغاز به کار خواهد کرد و یا باید صبر کند برابر قوانین پانزده روز از درج در روزنامه رسمی بگذرد؟.

وی گفت: در این خصوص باید حقوقدانان رسمی اظهارنظر کنند و پس از رسیدن به یک رای قطعی، آن را به وزارت کشور اعلام کنند. در آن مرحله کار آغاز خواهد شد و روند انتخاب شهردار نیز توسط منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران،‌ ری و تجریش تسریع خواهد شد اما اگر زمان آغاز به کار دیرتر شود فرآیند انتخاب شهردار همانند گذشته دنبال خواهد شد.

منتخب شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش تاکید کرد: ما از هر هفت گزینه شهرداری تهران درخواست برنامه کردیم و طبق روال در زمان اختصاص داده شده به آنها برنامه‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد اما در صورتیکه آغاز به کار شورا زودتر باشد ما نیز این روند را تسریع خواهیم داد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*