ادامه مطلب

مهر ۱۰, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

لزوم توجه مدیریت شهری به “مرکز مطالعات تاریخی تهران”

[ad_1]

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش از مدیریت شهری خواست که نگاه ویژه‌ای به “مرکز مطالعات تاریخی تهران” داشته باشند.

ابراهیم خلیل آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید اخیرش از مرکز مطالعات تاریخی تهران که در منطقه 12 قرار دارد، گفت: این مرکز مطالعات اقدام به جمع آوری اسناد و مدارک زیادی در خصوص تاریخ شهر تهران کرده است.

وی با بیان اینکه در این مرکز اطلاعات و اسناد زیادی در خصوص تمامی شهرداران تهران از زمان مشروطه تاکنون جمع آوری شده است، اظهار کرد: نحوه‌ انتخاب شهرداران، فعالیت‌های آنها و رزومه کاری‌شان به همراه عکسی از شهرداران در این مرکز جمع آوری شده است.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان این که متاسفانه با وجود آنکه اقدامات زیادی در این مرکز در حال انجام است، اما محدودیت فضا و امکانات شدیدی در این مرکز احساس می‌شود، گفت: با این حال مسوولان این مرکز اجازه ندادند که نبود امکانات زیاد بر روی فعالیت‌شان تاثیر بگذارد و با جدیت مثال زدنی اطلاعات و رزومه 54 شهردار تهران از زمان بلدیه تاکنون را جمع آوری کردند و همچنین اطلاعات خوبی درباره برخی آثار و ابنیه تهران دارند که می‌تواند در شناخت تهران و تاریخ آن نقش بسزایی ایفا کند.

وی گفت: امیدوارم مدیریت شهری مکان بهتری را در اختیار این مرکز قرار دهد، چرا که این مرکز مطالعاتی نقش موثری در شناخت و تثبیت هویت تهران ایفا می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*