ادامه مطلب

مهر ۱۱, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

مهمترین گزارشات اجتماعی ایسنا در دهمین روز مهرماه

[ad_1]

بیمارستان نجمیه تهران، یادگار صاحب این عکس است، تولد «ناشهروندان» بی‌شناسنامه؛ پیامد ممنوعیت انتقال تابعیت از مادر به فرزند،«قاچاق» عامل اصلی تهدید نسل ماهیان خاویاری خزر، انتقاد جدی به ممنوعیت استفاده از «زبان اشاره» در مدارس استثنایی و… جزو پربازدیدترین گزارشات اداره اجتماعی ایسنا طی امروز بوده است.

به اعلام ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز دوشنبه دهم مهر ماه بیش از 50 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین خبرها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

برگزاری مراسم دهه اول محرم بدون هیچ مشکلی/ تهران دارای بیشترین حجم آسیب اجتماعی

وزیر کشور با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت مردم در همه حوزه‌های اداره کشور گفت: اولویت ما در حوزه اقتصاد، افزایش مشارکت مردم است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تکریم از خدمات سیدحسین هاشمی استاندار سابق تهران و معارفه محمدحسین مقیمی، استاندار جدید تهران، گفت: از سال ۱۳۷۱ آقای هاشمی زمانی که هر دو در مجلس شورای اسلامی نماینده بودیم می‌شناسم. از همان موقع ایشان را به عنوان فردی پاکدست و زحتمکش می‌شناسم و این شناخت روز به روز افزایش پیدا کرد و ظرف چهار سالی که ایشان در تصدی استانداری تهران بودند، همین روحیه را از خود نشان دادند.

استاندار سابق تهران: هیچ‌گاه تحت فشار تصمیم نگرفتم و به کسی هم باج ندادم

سیدحسین هاشمی استاندار سابق تهران، با بیان اینکه هیچ‌گاه تحت فشار تصمیم نگرفتم و والله به هیچ‌کس هم باج ندادم، گفت: البته خیلی هزینه دادم و آشکار نکردم و تنها کسی که من را آرام می‌کرد، شخص وزیر کشور بود.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: در بحث آلودگی هوا وقتی تهران را تعطیل کردیم تذکر گرفتم و توبیخ شدم و قرار شد برای تعطیلی با معاون اول رییس جمهور هماهنگی انجام دهم اما این موضوع سبب شد دو بار آلودگی هوای شهر تهران در هیات دولت مطرح شود.

«مال سازی» الگوی توسعه ناجور و ترویج نمادهای شکست خورده غربی

یک استاد دانشگاه با اشاره به معایب مال سازی در پایتخت اعلام کرد: ما در حالی داعیه زندگی ایرانی-اسلامی داریم که به شدت به نمادهای زندگی غربی در حوزه مدیریت شهری علاقه نشان می‌دهیم.

وی با اشاره  به ساخت مال‌های مختلف در پایتخت با بیان اینکه در شهرسازی مفهومی وجود دارد به نام “توسعه شهری پایدار” گفت: این مفهوم به زبان ساده یعنی در محیط شهری طوری دخالت کنیم که منابع هدر نرود و  بازتولید مستمر داشته باشد و زندگی جاری شهری مردم به مخاطره نیفتد.

خدمات دندانپزشکی در لیست هزینه‌های کمرشکن سلامت/رفع اشکال از “تحول سلامت” در دستور کار

 دکتر ایرج حریرچی – قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت ،ضمن ارایه توضیحاتی درباره هزینه‌های کمرشکن سلامت، از کاهش ۵۷ درصدی این هزینه‌ها در دو سال اول اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: ۹۱۰ هزار نفر در نتیجه اجرای دوسال اول طرح تحول سلامت، هزینه‌های کمرشکن یا مصیبت‌بار سلامت نداشته‌اند.

وی در نشستی خبری با بیان اینکه “ایران” از لحاظ جمعیت هجدهمین کشور دنیا است، گفت: همچنین کشورمان از لحاظ میزان تولید ناخالص ملی با قیمت دلار آزاد، کشور بیست و نهم و از لحاظ برابری قدرت خرید یا دلار بین‌المللی همان رتبه ۱۸ را دارد.

جلسه با سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت مطالبات حوزه “دارو”/برخورد با تخلفات “طب اسلامی”

دکتر ایرج حریرچی – قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت ، از جلسات برگزار شده با سازمان برنامه و بودجه جهت رفع مشکلات اعتباری حوزه دارو، گفت: همچنین قول‌هایی درباره پرداخت بخش زیادی از مطالبات پرسنل بیمارستان‌ها در نیمه دوم سال داده شده است.

وی درباره چگونگی نظارت وزارت بهداشت بر فعالیت عطاری‌ها و قهوه‌خانه‌ها گفت: در این زمینه مشکلات قانونی و ابهام وجود دارد. بعضی استان‌ها همانند اصفهان، همدان و خراسان شمالی همکاری مطلوبی در زمینه جمع‌آوری قلیان‌ها داشتند، اما در استان‌های دیگر به دلیل نبود عزم استانی به نتایج مطلوبی نرسیدیم.

تشکیل پرونده و مصاحبه پذیرفته‌شدگان «آزمون استخدامی آموزش و پرورش» از ۱۵ مهر

شرایط بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی پذیرفته‌شدگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام شد که بر طبق آن مهلت بررسی مدارک و تشکیل پرونده از ۱۵ مهر آغاز و تا پایان همین ماه ادامه دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش: کودکان بدون شناسنامه ایرانی «کد انحصاری» ندارند

علی باقرزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به چگونگی پوشش تحصیلی کودکان و بازماندگان از تحصیل بدون شناسنامه ایرانی گفت: متاسفانه «کد انحصاری» برای اینها نداریم؛ در این زمینه نیازمند نظام آماری دقیق هستیم که وزارت کشور مسئول آن است.

انتقاد جدی به ممنوعیت استفاده از «زبان اشاره» در مدارس استثنایی

تا زمانی که آواها ابزار ارتباط نشده‌اند هیچ فرقی با دیگران ندارند، اما تا کلام به میان می‌آید، پاسخ آنها تنها «سکوت» است و اینجا همان سرآغاز مشکلات «ناشنوایان» است.به اعلام روان شناسان و متخصصان، شیوه رفتار اعضای خانواده و جامعه با کودک ناشنوا، در رشد عاطفی، سازگاری اجتماعی، آمادگی آموزش مهارت های زبانی و تحصیل او بسیار مهم و تعیین کننده است. خانواده و اجتماع با پذیرش واقع بینانه مشکل فرد ناشنوا باید در راه پرورش استعدادها و توانایی های او یاری اش دهند. ادامه اعلام ایسنا که به بهانه روز جهانی ناشنوایان منتشر شد را می‌توانید با کلیک به‌روی تیتر بخوانید.

بررسی الفبای ناشناخته «ناشنوایان» به بهانه روزی جهانی برای آنها؛

«رابط ناشنوا»، ساعتی ۵۰ هزارتومان /نبود تابلوهای راهنمای ناشنوایان در واگن‌های مترو

۳۰ سپتامبر (هشتم مهرماه) با هدف ارتقای فرهنگ ارتباط با ناشنوایان، دانسته‌هایی از زبان اشاره و آگاهی سیاست مداران و همچنین عموم مردم از مشکلات این قشر با نام «روز جهانی ناشنوایان» نامگذاری شده است. مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان به بهانه این روز به بررسی چالش‌های پیش روی این افراد پرداخت و به نکات جالبی در باب نحوه برقراری ارتباط و تفاوت «طرح‌واره‌های زبانی» آنها نسبت به سایر افراد عادی اشاره کرد.

«قاچاق» عامل اصلی تهدید نسل ماهیان خاویاری خزر

پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، با اشار ه به اینکه همه گونه‌های ماهیان خاویاری دریای خزر در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند، قاچاق را مهمترین آسیب برای بقای نسل ماهیان خاویاری اعلام کرد.

وی در مورد وضعیت نامساعد جمعیت ماهیان خاویاری دریای خزر با تاکید بر اینکه هر پنج گونه ماهیان خاویاری جزو لیست سایتیس (کنوانسیون منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض) قرار گرفته‌اند، گفت: طی سالیان گذشته صید و بهره‌برداری بیش از حد از ماهیان خاویاری صورت گرفته است همچنین سدسازی‌ها مانع برگشت ماهی‌ها به دریا برای تخم‌ریزی شده‌اند.

کاهش شش درصدی بارش در کشور

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور ضمن تحلیل شرایط بارشی، از کاهش حدود ۶درصدی میزان بارش کشور خبر داد.

دندانپزشک قلابی در نازی‌آباد به دام افتاد

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با سرقت مدارک و مجوزهای طبابت یک پزشک خودش را جای وی جا زده و اقدام به تاسیس مطب کرده بود، خبر داد.

۲۲ شهریورماه امسال خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۳۰ نازی آباد اعلام کرد که برای ترمیم دندانش به یک دندانپزشکی در نازی آباد، خیابان مدائن رفته اما با توجه به نوع رفتاری که از خانم دندانپزشک دیده بدون آنکه اجازه کار بر روی دندان هایش را بدهد از مطب خارج شده و گمان می کند که این خانم اصلا هیچگونه تخصصی در زمینه دندانپزشکی ندارد.

به اعلام ایسنا، پربازدیدترین گزارشات اداره اجتماعی در روز اول مهر ماه به شرح زیر است:

بیمارستان نجمیه تهران، یادگار صاحب این عکس است

تولد «ناشهروندان» بی شناسنامه؛ پیامد ممنوعیت انتقال تابعیت از مادر به فرزند

«قاچاق» عامل اصلی تهدید نسل ماهیان خاویاری خزر

برگزاری مراسم دهه اول محرم بدون هیچ مشکلی/ تهران دارای بیشترین حجم آسیب اجتماعی

انتقاد جدی به ممنوعیت استفاده از «زبان اشاره» در مدارس استثنایی

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*