ادامه مطلب

مهر ۳, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

ویژه برنامه‌های فرهنگی مترو تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی

[ad_1]

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اجرای برنامه “با مهر رو به فردا” به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به خبر ایسنا، محمد بنی حسن با تبریک فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی، برنامه های ویژه ای برای استقبال از دانش آموزان و دانشجویان عزیز در مترو تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه که آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر است خاطر نشان کرد: با توجه به حجم بالای تردد، دانشجویان و دانش آموزان در سطح شهر، لزوم معرفی و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به عنوان وسیله ای پاک و ارزان در قالب آموزش های شهروندی امری اجتناب ناپذیر است.

بنی حسن در ادامه از اجرای طرح اهدای نقشه در حوالی ایستگاه‌های مترو خبر داد و تأکید کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی توزیع نقشه راهنمای مترو در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و مراکز درمانی نزدیک به ایستگاه های مترو توسط کارشناسان فرهنگی انجام می شود.

وی گفت: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی مترو تهران به مناسب بازگشایی مدارس، حضور کارشناسان فرهنگی در مدارس و توزیع بسته های فرهنگی است که در این طرح نسبت به آموزش شهروندی و نحوه استفاده صحیح دانش آموزان از مترو نیز اقداماتی انجام می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران در خصوص برگزاری طرح‌های آموزشی در مدارس که در راستای تاکید و تحقق دستور مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو، در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مناطق آموزش و پروش شهر تهران در ساعات برگزاری کلاس‌های پرورشی ومهارت‌های زندگی، ظرفیت‌های مترو را در قالب برنامه‌های آموزشی شاد و مفرح برای دانش آموزان و کودکان مطرح خواهیم کرد تا با این اقدام در آینده شاهد ارتقاء فرهنگ مترو سواری و رفع بسیاری از مشکلات کنونی باشیم.

بنی حسن با اشاره به اینکه همزمان با فرارسیدن ماه مهر نسبت به فضاسازی محیطی با استفاده از طرح ها و مضامین مرتبط با حال و هوای سال جدید تحصیلی اقدام شده است گفت: در گذرگاه های فرهنگی نیز با برپایی نمایشگاه های عکس و پوستر با موضوع مهر نگاه مسافران شهر زیرزمینی را به تماشای این تصاویر دعوت می کنیم.

بر طبق خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، وی همچنین از اجرای سرود و همسرایی با موضوع ماه مهر و مدرسه از 27 شهریور خبر داد و گفت: این اجراها شامل قطعات خاطره انگیز سال های درس و مدرسه است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*