ادامه مطلب

مهر ۱۷, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

پاسخ نجفی درباره عدم پرداخت سهم آموزش و پرورش از محل عوارض

[ad_1]

شهردار تهران در مورد سرانجام پرداخت عوارض 5 درصدی از سوی شهرداری به آموزش و پرورش از محل صدور پروانه در راستای نوسازی مدارس واکنش نشان داد و گفت: اگر آموزش و پرورش حقی در رابطه با درآمدهای شهرداری و عوارض مأخوذ از مردم داشته باشد، حتما عمل می‌کنیم.

محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در این باره گفت: البته امسال 33 میلیارد تومان برای کمک به مدارس از سوی شهرداری در بودجه پیش بینی شده بود و این درحالی است که علاوه بر این کمک میلیاردی، شهرداری های مناطق نیز کمک‌های زیادی از محل درآمدهای خود به خصوص برای آماده سازی مدرسه‌ها در مهر ماه پرداخت می‌کنند. بنابراین نه تنها شهرداری بر طبق بودجه  مصوب خود؛ بلکه اضافه بر آن هم  به مدارس کمک می‌کند و باید تاکید کنم که حتما  شهرداری تهران در حد وسع خود به آموزش و پرورش کمک می‌کند تا مدارس شهر تهران شرایط مناسب تری داشته باشند.

شهردار تهران با اشاره به همکاری های تنگاتنگ شهرداری و آموزش و پرورش در آستانه آغاز سال تحصیلی ادامه داد: کمیته ای مشترک با آموزش و پرورش مختص بازگشایی از مدارس تشکیل دادیم  که اقدامات خوب و ایده های جدیدی مطرح شد اما کمیته ای دائمی با آموزش و پرورش نداریم  و اگر لازم باشد حتما کمیته‌ای با آموزش و پرورش برای پیگیری مسائل مشترک تشکیل خواهیم داد.

به خبر ایسنا،‌ بر طبق ماده 13 قانون شوراهای آموزش و پرورش  مصوب سال 72،  باید تا پنج درصد عوارض شهرداری ها در زمینه صدور پروانه‌های ساختمانی، تفکیک زمین‌ها و…  در اختیار آموزش و پرورش  قرار گیرد؛  این در حالی است شهرداری ها به آموزش و پرورش بدهکارند و این موضوع بارها از سوی مدیران آموزش و پرورش مورد تذکر قرار گرفته بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*