ادامه مطلب

مرداد ۱۴, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

پایش‌های اجتماعی آنگونه که باید عملی نشده است/تقاضا برای آرامش و نشاط زیاد است

[ad_1]

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: متاسفانه پایش‌های اجتماعی آنگونه که باید عملی نشده است تا به موقع و دقیق برنامه ریزی شود و اگر مشکلات جامعه به درستی تبیین نشود هر مداخله‌ای ممکن است به ضد خود بینجامد. امروز تقاضا برای آرامش و نشاط بسیار زیاد است لذا باید برای این خواسته برنامه ریزی دقیقی انجام شود تا شاهد تحقق آن باشیم.

سیاوش شهریور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان تهران گفت: بی تردید باید سیمای جامعه شناسایی شود و مبنای سیاستگذاری‌ها قرار گیرد. شادی آفرینی در جامعه جزو سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است و در این مسیر باید به اشتغال و رفاه شهروندان توجه جدی داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با تاکید بر لزوم توجه ویژه به موضوعاتی چون اشتغال و رفاه شهروندان به ویژه جوانان برای شادی آفرینی در جامعه گفت: نباید در هیچ مرحله ای از معضلات و آسیب های اجتماعی غفلت کنیم.

وی گفت: ضرورت دارد مسئولین و مدیران حوزه های اجتماعی و فرهنگی جامعه به حوادث و آسیبهای اجتماعی توجه ویژه داشته باشند. جلب اعتماد جامعه برای برنامه ریزی ها و حتی قانونگذاری اهمیت دارد و لازم است از نگاه تک بعدی و اینکه مسایل را  با علم هراسی رصد کنیم پرهیز شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تاکید کرد: باید سیمای شهر را به درستی شناسایی کنیم و از شناسایی‌های درست در برنامه ریزی ها بهره بگیریم. سیمای جامعه با نگاهی که از نظر جهان بینی و اعتقادات در جامعه وجود دارد فاصله دارد بر همین طبق شاهد رشد مشکلات هستیم لذا لازم است با همکاری دستگاه های مسئول در بخش اجتماعی و فرهنگی آسیب ها شناسایی  و راه حل هایی برای رفع آنها اتخاذ شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*