ادامه مطلب

مرداد ۶, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

پیشرفت 85 درصدی مجموعه فرهنگی تجاری برج طغرل

[ad_1]

شهردار منطقه 20 شهر تهران گفت: بزرگترین و مجهزترین مجموعه فرهنگی پهنه جنوب تهران با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان با پیشرفت 85 درصدی در مجاورت برج طغرل شهرری در حال احداث است.

به اعلام ایسنا، سید احمد صفوی با بیان این مطلب در نشست تخصصی مدیران گردشگری مناطق 22 گانه شهر تهران گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری تهران در دوره اخیر بوده است که راه‌اندازی مرکز ری شناسی و احداث مجموعه فرهنگی تجاری مجاور برج طغرل از جمله این زیرساخت‌ها در شهرری هستند.

صفوی با اشاره به اینکه بهره برداری از این مجموعه فرهنگی در جذب گردشگر و جهش فرهنگی منطقه 20 تاثیر بسزایی خواهد داشت، گفت: مجموعه فرهنگی تجاری مجاور برج طغرل پتانسیل قوی فرهنگی در شهر تهران، پهنه جنوب و به ویژه شهرری محسوب می شود و مجهزترین بخش های فرهنگی برای این پروژه طراحی شده است به نحوی که پیش بینی می شود این مکان به قطب فرهنگی شهر تهران تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه فرهنگی برج طغرل بیش از 85 درصد پیشرفت دارد و روند احداث آن نیز با رعایت استانداردهای بین المللی با سرعت در حال اجراست، گفت: این مجموعه 3 هکتاری، دارای ساختمان فرهنگی با کاربری های سالن تئاتر حرفه ای، سالن های سینما، موزه، کتابخانه، عرصه آموزشی و ساختمان رفاهی با کاربری‌های رستوران، فضای بازی کودکان، فروشگاه صنایع دستی، نمایشگاه صنایع دستی و محصولات محلی است.

 صفوی به تخصیص اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان برای این پروژه عظیم اشاره کرد و گفت: واقع شدن در شهرری به عنوان قطب مذهبی و گردشگری پایتخت، مجاورت با یکی از برج های تاریخی سه گانه تهران، همجواری با آثار ری باستان همچون چشمه علی، قلعه گبری، بقعه ابن بابویه، برج باروی ری و پیش بینی مجهزترین بخش‌های فرهنگی از جمله ویژگی هایی است که مجموعه فرهنگی برج طغرل را به پروژه‌ای فرامنطقه‌ای تبدیل کرده است.

براساس اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه 20، وی  با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرری یادآور شد: برپایی تورهای ری گردی، مراسم های مردمی و ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و سلامت محور در اماکن تاریخی و مذهبی از مهمترین اقدامات گردشگری مدیریت شهری در سال‌های اخیر بوده که موجب جذب گردشگر و معرفی بیش از پیش شهرری به شهروندان شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*