ادامه مطلب

تیر ۲۲, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

چمران: شوراهای پنجم شهردار بی‌حاشیه انتخاب کنند

[ad_1]

رئیس شورای عالی استان‌های کشور با اشاره به این‌که یکی از وظایف اصلی شوراها انتخاب شهردار است، گفت: شوراهای پنجم باید از سیاسی‌کاری پرهیز کنند و شهرداری انتخاب کنند که بی‌حاشیه باشد و تمام همت خود را صرف خدمت و فعالیت کند.

‌به اعلام ایسنا، مهدی چمران در اختتامیه پنجاه و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی شوراهای مراکز استان‌های کشور در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد:  بخشی از آسیب‌های گذشته، تاثیر سوء بر وجهه شورا گذاشته است و این امر باید در شورای پنجم، مورد توجه قرار گیرد. 

  

وی با تاکید بر عدم دخالت در امور اجرایی و عزل و نصب‌های مدیریتی از سوی شوراهای شهر، گفت: این امر باعث شده شهرداری‌های ما به ازای هر پست سازمانی، چند شاغل داشته باشند و در عین حال، از کمبود نیروی متخصص در مضیقه باشند. 

  

رئیس شورای عالی استان‌های کشور این اقدامات را در نتیجه انتخابات شوراها تاثیرگذار دانست و گفت: همین باعث می‌شود بخش عمده‌ای از اعضای شوراها در دور بعدی حضور خود، رأی نیاورند و امیدواریم این امر، در شورای پنجم، با جدیت لحاظ شود. 

  

وی با ریشه‌یابی معضل حاشیه‌نشینی شهرها گفت: تا وقتی که به وضعیت روستاهایمان نرسیم و درآمدهای روستایی ناچیز باشد، نمی‌توانیم از مهاجرت و آلونک‌سازی‌ جلوگیری کنیم. 

  

وی با اشاره به این‌که شوراها به مرحله‌ای از بلوغ رسیده‌اند که می‌توانند برنامه پنج‌ساله تدوین کنند، حاشیه‌نشینی، باف فرسوده، آلودگی هوا، کمبود آب، محدودیت فضای سبز و ترافیک را از معضلات عمده شهرهای کشور عنوان کرد.


انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*