ادامه مطلب

شهریور ۲۴, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

چگونگی پیشبرد شبکه شهرهای خلاق کشور

[ad_1]

به خبر ایسنا، پژوهان در نشست مجموعه مدیریت شهری رشت که با محوریت شهر خلاق برگزار شد، گفت: موضوع شهر خلاق موضوعی مهم و راهبردی است و این بسیار جای خرسندی دارد که در شهرداری رشت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: برای اینکه شهری خلاق باشد اول باید شهرداری آن خلاق باشد و شهر رشت در نقطه خوبی قرار گرفته است؛ چرا که شهر خلاق دروازه توسعه پایدار است .

پژوهان گفت: تجربه شهرهای خلاق بزرگ دنیا همانند نیویورک، توکیو و پاریس نشان می‌دهد برای توسعه ابتدا باید سطح کیفی زندگی مردم را افزایش داد و عزم و تلاش شهرداری رشت در این حوزه ستودنی است .

وی اضافه کرد: می‌توان شبکه شهرهای خلاق ایران را با توجه به تجربیات شهر رشت پیش برد؛ برای ایجاد شبکه شهرهای خلاق ابتدا سهم و نقش شهرداری‌ها را مشخص کرد .

نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به اینکه باید سطح دیپلماسی شهرهای خلاق ایران را بالا بریم، گفت: انگیزه در شهر رشت به شدت وجود دارد. در شهر رشت سه تالار گفت‌وگو وجود دارد؛ چرا که تالارهای گفت و گو یکی از شرط‌های ایجاد شهرهای خلاق است .

نماینده دفتر توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطر نشان کرد: ان شاءالله بتوان دبیرخانه شهرهای خلاق ایران را در شهر رشت مستقر کنیم تا بتوان برنامه‌های چند شهر خلاق سرآمد ایران را در این دبیرخانه هماهنگ کرد تا آینده بهتری برای رشد شهرهای کشور ترسیم شود .

پژوهان عزم و اراده شهرداری رشت و سازمان‌های مردم نهاد و دانشگاه را در استفاده خلاقانه از برند شهر خلاق ستودنی دانست و گفت: باید به این نکات توجه شود که این برندسازی در زمینه رفع گرسنگی و فقر در شهر چه برنامه و تفکر خلاقانه‌ای دارد .

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*