ادامه مطلب

تیر ۳۰, ۱۳۹۶
نویسنده : shahab
دسته بندی : شوراها

کاهش ساعت طرح ترافیک برای ساکنان قلب تاریخی تهران قدیم

[ad_1]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با تصویب شورای ترافیک تهران، ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ کاهش یافت.

به خبر ایسنا، دکتر مازیار حسینی با اشاره به طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهر تهران از این به بعد ساکنان این منطقه می توانند از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه – که شروع طرح ترافیک است- تا ساعت ۸ یک بار به‌راحتی از منطقه خارج شوند.

به اعلام وی در صورت تصویب این طرح در صورتی که ساکنان منطقه در بین ساعات تعیین شده در محدوده طرح ترافیک تردد کنند؛ دوربین‌های کنترلی برای این افراد تحلف و جریمه‌ای ثبت نمی کنند.

حسینی تأکید کرد: منطقه ۱۲ به عنوان قلب تاریخی تهران یکی از مناطق بااصالت و هویت شهر تهران است که از سال ۹۳ مدیریت شهری تهران توجهی جدی به این محدوده کرده است.

وی با بیان اینکه در طول چند دهه اخیر این منطقه دچار افت و کاهش کیفیت زندگی شده بود،گفت: این منطقه تاریخی از جمله مناطق شهر تهران است که در سال‌های اخیر برخلاف سایر مناطق ۲۲گانه پایتخت، رشد منفی جمعیتی داشته است.

معاون شهردار تهران با اشاره به وجود بازار به عنوان نقطه عطف همچنین عامل گریز مردم از این منطقه اظهارکرد:  یکی از دلایل گریز جمعیت از این منطقه – که در بررسی‌های ما مشخص شد- وجود طرح ترافیک بود. در واقع این طرح رفت و آمد مردم و ساکنان این منطقه را سخت کرده بود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲می تواند به ساکنان منطقه برای انتقال فرزندانشان به مراکز آموزشی و یا انجام کارهای ضروری کمک کند، تاکید کرد: اگر لازم باشد در آینده امکانات بیشتری را برای این منطقه در نظر بگیریم با نتایجی که از اجرای این طرح به دست می‌آید، این تسهیلات را ارائه خواهیم داد.

به خبر روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت شهری توانست پروژه‌های حمل و نقلی  بزرگی را به رغم مخالفت‌هایی که در ابتدا وجود داشت اجرایی کند، گفت: ایجاد بیشترین مسیرهای پیاده روی در این محدوده یکی از این طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ شهری بود.

به اعلام وی با تدابیر مدیریت شهری تهران قرار است تا حیات و زندگی به شب‌های منطقه ۱۲ بازگردد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*