• سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠-١٤:٢٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢١٤٨٩
سید ابراهیم امینی در جمع خبرنگاران:

شورای پنجم به دنبال حفظ باغات تهران است

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه آیین‌نامه جدید در تشخیص املاک از حیث باغ یا غیر باغ بودن ابهام دارد، گفت: تلاش جمعی شورای پنجم این است که باغات تهران را حفظ کند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران سید ابراهیم امینی در پایان دویست و نود و سومین جلسه شورا در جمع اصحاب رسانه و در خصوص بررسی پرونده املاک از حیث تشخیص باغ یا غیر باغ بودن، گفت:  قانون، تصمیم‌گیری راجع به املاک مبنی بر باغ یا باغ نبودن را به شورای شهر محول کرده و لذا بخش قابل‌توجهی از وقت صحن علنی به این پرونده‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به معیارها و ملاک‌های پیش‌بینی‌شده و دیدگاه‌های دوستان بعضی وقت‌ها تصمیماتی که گرفته می‌شود در ظاهر باهم تعارض دارند ولی هدفی که دنبال می‌شود یکی است و آن‌هم حفظ درختان و باغات  تهران است.

امینی افزود: به‌عنوان‌مثال در دوره‌های قبل قانون برج باغ را تصویب کردند و فکر می‌کردند از این طریق بهتر می‌شود از باغات حفاظت کرد ولی در شورای پنجم اعتقاد بر این بود که این مصوبه باعث نابودی درختان می‌شود لذا مصوبه لغو شد و با یک دیدگاه خاص‌تری تلاش  شد تا باغات در تهران حفظ شود. معیارهایی هم که پیش‌بینی‌شده قابل اختلاف است.

امینی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال در موارد ابهام آیا اصل را بر حق مالکیت مالک قرار می‌دهیم یا به حقوق عامه توجه کنیم؟ بعضی وقت‌ها هم دوستان فکر می‌کنند اگر سخت‌گیرانه عمل کنیم خود مالکین درختان را حیات خانه‌هایشان هم قطع می‌کنند و آن‌وقت تهران تبدیل به کویر می‌شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص آیین‌نامه جدید، گفت: آیین‌نامه جدید هم ابهام دارد و معمولاً در تصمیمات جمعی اختلاف‌نظر طبیعی است لذا نظر اکثریت ملاک است.

293-10

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: