• سه شنبه ١١ مرداد ١٤٠١-١٠:٢٥
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٤٨٥٣
چمران در صحن شورا: ۱-۸۲

باید کمیته ای برای مدیریت روان آب ها ایجاد کنیم/ شهرداری تهران برای سیلاب ها آمادگی داشته باشد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در سخنان مقدماتی خود متذکر شد: در دوره چهارم شورا، مطالعاتی در زمینه سیل و روان آب ها صورت گرفت که این اطلاعات در دسترس  است بر همین اساس باید در شورا کمیته یا کمیسیونی برای پیگیری این موضوع ایجاد کنیم. 

 
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورا در سخنان مقدماتی خود در هشتاد و سومین جلسه، فرارسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر را تسلیت گفته و افزود: امیدوارم که از برکات این ماه هرچه بیشتر برخوردار شویم.
چمران در ادامه گفت: کارهای خوبی برای استقابل از ماه محرم در شهر انجام شده و انشالله که این فضا به معنویت و روحانیت بیشتر شهر کمک کند تا بتوانیم از همه ایثارگری های سرور شهیدان امام حسین (ع) درس بگیریم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران درخصوص بارندگی ها و سیلاب های اخیر گفت: تهران هنوز هم در خطر است و امیدواریم که با آمادگی شهرداری، حادثه ای رخ ندهد. 
او ادامه داد: باید روی موضوع سیل در تهران کار کنیم. چراکه تهران شهری در دامنه کوه و در خطر سیل است و در مسیل های آن ساخت و ساز صورت گرفته است مانند بزرگراه شهید باکری که خوشبختانه چون مسیری برای عبور سیل در آن تعبیه شده بود، خطری بروز نکرد. ولی مناطقی مثل رودخانه کن و امامزاده داوود و دارآباد شرایط خطرناکی دارند و لذا باید آماده باشیم.
رئیس شورا در همین راستا خاطرنشان کرد: در دوره چهارم شورا، مطالعاتی در زمینه سیل و روان آب ها صورت گرفت که در دسترس هم هستند و باید در شورا کمیته یا کمیسیونی برای این موضوع ایجاد کنیم تا این موضوع را پیگیری کند. از این سیل ها باید به بهترین نحو استفاده کنیم نه اینکه اجازه دهیم سر از خانه های مردم در آورد.
او افزود: با تغییرات شرایط آب و هوایی ممکن است که به صورت دوره ای نظیر این حوادث را باز هم تجربه کنیم. از این روی امیدوارم که راه حل های خوبی نظیر آبخیزداری را به کار ببندیم.
چمران در پایان با اشاره به سالگشت شهادت شیخ فضل الله نوری یادآور شد: ساختمان شورا در کنار مسجدی مزین به نام ایشان است و هر روز حادثه شهادتشان برایمان یادآوری می شود که متاسفانه در این زمینه تحریف های زیادی صورت گرفته است اما باید دقت داشته باشیم که جای شهید و جلاد را عوض نکنیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: