• جمعه ١٤ مرداد ١٤٠١-١٢:٠١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٤٨٨٢
معدنی پور تاکید کرد:

به روزرسانی قوانین اولین گام برای ساماندهی کودکان کار

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به روزرسانی قوانین را گام اول برای ساماندهی کودکان کار دانست.

 
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران نرگس معدنی پور در گفتگو با خبرنگار شهری فارس در پاسخ به این سوال که شهرداری چه وظیفه ای در قبال ساماندهی کودکان کار دارد، بیان داشت: در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی نیاز به هم افزایی و همکاری بین دستگاهای مختلف وجود دارد، درخصوص کودکان کار هم همین موضوع صدق می کند، البته متولی اصلی این موضوع سازمان بهزیستی است و شهرداری مسئولیت مستقیمی در این زمینه ندارد.
وی ادامه داد: سازمان بهزیستی با همکاری دستگاه های دیگر که مهمترین آنها قوه قضائیه، وزارت کشور، نیروی انتظامی و شهرداری می باشد تلاش می کند که در خصوص ساماندهی کودکان کار اقدامات مناسبی صورت پذیرد که یقینا توفیق در این بخش نیازمند به روزرسانی قوانین این حوزه است. 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حدود 14 دستگاه وظایفی در حوزه کودکان کار دارند، خاطر نشان کرد: اگر تکالیف تعیین شده این 14 دستگاه به خوبی انجام شود یقینا تحول زیادی در ساماندهی کودکان صورت خواهد گرفت. 
معدنی پور در پاسخ به این سوال که آیا مقوله کودکان کار در قرارگاه اجتماعی مدنظر قرار گرفته است یا خیر اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در قرارگاه اجتماعی توجه به ساماندهی کودکان کار است که شهرداری سعی دارد تکالیف تعیین شده برای شهرداری را به درستی برنامه ریزی و اجرا کند.
وی تاکید کرد:هرچند که به نظر می رسد قرارگاه اجتماعی در ساماندهی کودکان کار برنامه های مناسبی را طراحی کرده است ولی اساسا در این موضوع نیاز به تدوین قوانین جدید و به روز رسانی قوانین موجود است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: