مهدی اقراریان خواستار شد؛
لزوم استقرار خزانه داری الکترونیک و تهيه دستورالعمل مديريت جريان نقدي شهرداري
رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تمامی واحدهای شهرداری موظف هستند کلیه منابع درآمدی و سایر وجوهی که به موجب بودجه مصوب وصول نموده اند را به حساب های درآمدی خزانه شهرداری واریز کنند گفت: اما متاسفانه برخی از سازمان و شرکت های تابعه شهرداری از انجام این تکلیف قانونی امتناع ورزیده اند. لذا خواهشمند است در اجرای تکالیف ماده 35 برنامه توسعه سوم شهر تهران در اسرع وقت نسبت به استقرار خزانه داری الکترونیک و تهيه دستورالعمل مديريت جريان نقدي شهرداري اقدام و جهت تصويب به شورا ارائه کنند.
 ١١:٢١ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امانی در تذکر پیش از دستور خبر داد:
واگذاری غیرقانونی باغی 4 هزار متری به نماینده ادوار مجلس ششم/احداث 5 مسیر دوچرخه با 18 میلیارد هزینه در منطقه 8!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از واگذاری غیرقانونی باغی 4 هزار متری به نماینده ادوار مجلس ششم در دوره گذشته مدیریت شهری خبر داد.
 ١٠:٤٧ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امانی در تذکر پیش از دستور:
ضرورت ایجاد دفتر تکریم ارباب رجوع در شورا / هشدار درباره محدود شدن اختیارات شهرداری‌ها
عضو شورای ششم شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود، پیشنهاد ایجاد دفتر تکریم ارباب رجوع در محل ساختمان شورا را مطرح کرد.
 ١١:٠٩ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حبیب کاشانی:
مشکلات معیشتی و درمانی رانندگان تاکسی از دغدغه های شورای ششم است/ قرارداد تاکسیرانی با شرکت هاتف شفاف سازی شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران طی دو تذکر در صحن شورا خواستار حل مشکلات بیمه ای و شفاف شدن مسائل حقوقی قرارداد تاکسیرانی با شرکت هاتف و چگونگی انتفاع رانندگان تاکسی از این قرارداد شد.
 ١٠:٣٨ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید احمد علوی خواستار شد:
تسریع در تبدیل وضعیت ایثارگران شهرداری تهران
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که این روزها باید به آن توجه کرد بحث روند تبدیل وضعیت ایثارگران در شهرداری است گفت: این مهم به کندی پیش می رود و این موضوعی است که در شهرداری می بایست به طور حتم مد نظر قرار گیرد.
 ١٢:٣٢ - سه شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امانی تذکر داد:
ارائه گزارش های شهرداری در شورا را متوقف کنید/ اجازه دهید برای تهیه طرح و لوایح وقت بگذاریم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تشکیل جلسات بدون دستور جلسه و لایجه انتقاد کرد و گفت: اگر دستوری نداریم اجازه دهیم کمیسیون‌ها تشکیل شوند و با دست پر جلسات را شروع کنیم.
 ١١:٣٦ - سه شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حبیب کاشانی تاکید کرد:
آیین نامه ها و ضوابط در حوزه شهرسازی بازنگری شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه 50 درصد درآمد حوزه شهرسازی محقق نشده است خواستار بازنگری آیین نامه ها و ضوابط در حوزه شهرسازی و روابطی که ایجاد شده است، شد.
 ١١:١٣ - سه شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی اقراریان خطاب به شهردار تهران:
شهروندان تهرانی به دنبال جبران نابرابری ها هستند/ دست پیشتاز در دفاع از امنیت گره گشای امور شهروندان پایتخت باشد
مهدی اقراریان پس از استماع سخنان علیرضا زاکانی شهردار تهران در صحن شورا به دغدغه های مردم و انتظاراتشان از مدیریت شهری اشاره داشت و گفت: لیست چهارده گانه انتظارات مردم از مدیریت شهری گویای این است که شهروندان تهرانی به دنبال جبران نابرابری ها هستند.
 ١٣:٠٧ - يکشنبه ١٤ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امانی مطرح کرد:
ناپدید شدن کپسول‌های اکسیژن شهرداری تهران!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا مطابق با مصوبه کمیسیون پزشکی شرکت شهر سالم، 53 کپسول اکسیژن خریداری شده که میانگین قیمت‌شان 15 تا 20 میلیون تومان است. این تعداد به برخی افراد داده شده و تنها 10 درصد آن به شرکت بازگشته است.
 ١٤:٥٠ - يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناصر امانی مطرح کرد:
طی چهارسال گذشته کدام یک از مشکلات فناوری شهر را مرتفع کردند؟
عضو شورای ششم شهر تهران با انتقاد از عملکرد سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری دوره پنجم تاکید کرد: اگر کسی می‌خواهد گزارش بدهد باید بگوید ما بر اساس برنامه چه کاری کردیم، از گذشتگان چه ایرادی گرفتیم و خودمان در طول این چهار سال چقدر این ایرادات را مرتفع کردیم؟ این که صدها صفحه گزارش ارائه دهند که اگر ذهن ما کامپیوتر هم باشد نمی‌تواند آن‌ها را ضبط کند، پس چه سوال و انتقادی می توانیم بکنیم؟
 ١٤:٣٤ - يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقراریان:
بسیاری از مناطق به سامانه 137 دسترسی ندارد
مهدی اقراریان در هفتمین جلسه شورا در ادامه ارائه گزارش محمد فرجود رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، گفت: روز جمعه به ستاد 137 مراجعه کردم و تنها یک نفر در ستاد بود و از آنجا با 137 تماس گرفتم و دیدم که بسیاری از مناطق به سامانه 137 دسترسی ندارد. علت این قطعی چیست؟
 ١٢:٠٢ - يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهدی اقراریان:
قطع تعدادی درخت در منطقه لویزان پیگیری شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهرداری می خواهم موضوع قطع تعدادی درخت در یکی از باغ های لویزان در منطقه 4 را پیگیری کند و از رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی درخواست دارم این موضوع را تا حصول نتیجه دنبال کنند.
 ١٠:٠٨ - سه شنبه ١٩ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری تاکید کرد:
شهرداری در تبدیل وضعیت کارکنان شرکت شهربان دقت بیشتری داشته باشد
عضو شورای شهر تهران نسبت به تبدیل وضعیت کارکنان شرکت شهربان تذکر داد و گفت: شهرداری باید در مورد چگونگی تبدیل و تغییر وضعیت قراردادها دقت بیشتری شود تا حق کارکنان تضییع نشود.
 ١٢:٠٤ - سه شنبه ٥ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر سه باره حجت نظری به وزارت ارتباطات و فناوری:
تکلیف خانه سیاسی تهران را مشخص کنید
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به وزارت ارتباطات و فناوری نسبت به عدم تعیین تکلیف وضعیت عمارت مستوفی الممالک تذکر داد و گفت: اگر توان نگهداری این بنا را ندارید، می‌توانید در قالب مشارکت با صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، از طریق جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و در قالب BOT یا BOLT نسبت به مرمت و احیا این بنا اقدام کند.
 ١٠:٣٢ - سه شنبه ٥ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:
خوزستان، مردم ایران به شما مدیون است
عضو هیات رییسه شورا با اشاره به وقایع خوزستان طی تذکری خطاب به مسئولین دولتی و کارشناسان خواستار پیگیری به حق خواسته مردم خوزستان شد.
 ١١:٢٧ - يکشنبه ٣ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری مطرح کرد:
ضرورت تامین امنیت در محله جوادیه/ درخواست استقرار کانکس پلیس و ازبین بردن فضاهای بی‌دفاع در محله جوادیه
حجت نظری عضو شورای شهر تهران به پلیس و شهرداری تهران درباره ضرورت تامین امنیت در محله جوادیه تذکر داد.
 ١١:٠٢ - يکشنبه ٣ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد عیلخانی در تذکری مطرح کرد:
شهرداری به مکاتبات نظارتی شورا پاسخگو نیست
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عدم پاسخگویی شهرداری تهران به مکاتبات مربوط به وظایف نظارتی اعضای شورای اسلامی شهر تهران تذکر داد.
 ٠٩:٥٣ - يکشنبه ٣ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری تذکر داد:
ترمیم و احیا یادمان دکتر مصدق فراموش نشود
حجت نظری با بیان اینکه برای بار دوم تذکر می‌دهم ادامه داد: مجددا تذکر میدهم تا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نسبت به ترمیم و احیا یادمان ارزشمند و تاریخی دکتر مصدق اقدام کند.
 ١٣:٠٠ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
افشین حبیب زاده تذکر داد:
برخی از پیمانکاران شهرداری مصوبه شورای عالی کار برای حداقل حقوق را رعایت نمی‌کنند/کارگران اعتراض کنند، تهدید به اخراج می‌شوند
افشین حبیب‌زاده در تذکری به شهردار که به صورت کتبی به هیات رییسه ارائه شد بر لزوم نظارت شهردار تهران بر پرداخت حقوق و معوقات کارگران پیمانکاری شهرداری تاکید کرد.
 ١٠:٥٦ - سه شنبه ٢٢ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری با اشاره به قطعی های مکرر برق خواستار شد:
مسئولان وزارت نیرو برای پاسخگویی به مشکلات بوجود آمده، به صحن شورای شهر بیایند
محمد سالاری خواستار حضور مسئولان وزارت نیرو در صحن شورای شهر برای ارائه گزارش در خصوص چرایی بحران بوجود آمده و قطعی های مکرر برق در کشور شد و گفت: مسئولان مربوطه بصورت شفاف و صریح باید پاسخگوی مشکلات بوجود آمده برای مردم باشند.
 ١١:٤٥ - سه شنبه ١٥ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در تذکری خطاب به هیات دولت مطرح کرد:
بی‌توجهی دولت و مجلس واگذاری بخشی از وظایف دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس بند الف از ماده 28 قانون ششم توسعه صراحتا دولت مکلف شده تا 15 درصد از ساختار اجرایی دستگاه ها را از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخش غیردولتی با اولویت تعاونی‌ها، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، کاهش پستهای سازمانی، انحلال و ادغام سازمان‌ها و مؤسسات و واگذاری برخی از وظایف دستگاههای اجرائی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تصویب شورای‌عالی اداری کاهش دهد. اما متاسفانه به رغم اینکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته امور خدماتی که دولت برعهده دارد برعهده شورایاری ها و دهیاری‌هاست و به رغم صراحتا قانون ما شاهد آنیم که هیچ اقدامی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه انجام نشده است.
 ١٠:١٢ - سه شنبه ١٥ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی در تذکری خواستار شد:
شهرداری تهران نسبت به تکریم ایثارگران دقت بیشتری داشته باشد
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، اظهار کرد: حسب مواد 87 و 88 قانون برنامه ششم و قانون جامع خدمات ایثار گران، 12 مورد در مورد ایثارگرانی که در قانون مذکور تعریف شده می بایست با دقت بیشتری در شهرداری تهران به مرحله اجرا در بیاید.
 ١٠:٣٦ - يکشنبه ١٣ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٢٣ - سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی در تذکری به شهردار تهران خواستار شد:
تسریع در تهیه اساسنامه صندوق بازنشستگی شهرداری تهران/ ارسال اساسنامه شرکت های وابسته به شورا
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار محترم تهران می خواهم نسبت به تهیه و ارسال لایحه اساسنامه صندوق بازنشستگی و ساختار تشکیلاتی حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و امور شورا اقدام نمایند تا ادامه فعالیت صندوق بازنشستگی با مشکل قانونی روبرو نگردد و ساختار طبق ماده 4 آیین نامه استخدامی سیر مراحل قانونی خود را طی نماید.
 ١٠:٠١ - سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در تذکری به شهرداری تهران:
کاهش دریافتی مدیران و کارکنان مرکز مطالعات شهرداری مد نظر شورا نیست
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای شهر تهران مصوب کرد که مرکز مطالعات شهرداری تهران به جای آنکه زیر نظر شهردار باشد زیر نظر معاونت برنامه ریزی قرار گیرد اما به هیچ عنوان کاهش دریافتی مدیران و کارکنان مرکز مطالعات مد نظر شورا نبوده و شهرداری تهران باید در این زمینه سریعا اقدام کند.
 ٠٩:١٩ - سه شنبه ١ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر مسجدجامعی درباره وضعیت مهم‌ترین نماد شهر تهران:
ردیف مشخصی برای حفاظت و رسیدگی به برج آزادی تخصیص داده شود
 ١١:٢٤ - يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
علیخانی در صحن شورا خبر داد:
اجرایی شدن تصمیماتی در خصوص جبران مطالبات رانندگان حمل و نقل شهری
محمد علیخانی از اجرایی شدن تصمیماتی در خصوص جبران مطالبات رانندگان خودرو سرویس و شرکت واحد و کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، شهربان و حریم‏ بانان خبر داد.
 ١٤:٠١ - سه شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری در واکنش به مزایده اراضی حریم مسعودیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام خواستار شد:
واگذاری اراضی محدوده حریم شهر باید متوقف شود
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری خواستار اقدام عاجل و پیگیری شهرداری تهران برای توقف واگذاری اراضی مسعودیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شد.
 ١٧:١٠ - سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسجد جامعی در جلسه شورای اسلامی شهر تهران:
حاج حسین ملک بزرگترین واقف ایران است و حق بزرگی به گردن تهران دارد
احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران با تجلیل از شخصیت حاج حسین ملک، در آستانه صد و پنجاهمین سالروز تولد این واقف بزرگ، او را فردی معرفی کرد که به گردن تهران بسیار حق دارد.
 ١٤:٤١ - يکشنبه ٩ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری در تذکری مجدد به شهرداری تهران مطرح کرد:
مسئولیت کارفرمایی شهرداری نباید بر عهده مدیران سرای محلات باشد
محمد سالاری در تذکری به شهرداری تهران خواستار تعیین تکلیف وضعیت سرای محلات برای جلوگیری از توقیف اموال مدیران محله به عنوان کارفرمای این سراها، شد.
 ١١:٠٦ - سه شنبه ٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط