محمد علیخانی در مراسم آغاز عملیات اجرایی نخستین قطعه از خط 10 مترو تهران؛
توسعه و تکمیل مترو اولویت اول شورای پنجم بوده است/ 20هزار میلیارد تومان برای ساخت 40 کیلومتر مترو در 4 سال گذشته هزینه شده است
رییس کمیسیون عمران و حملو نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در 4 سال گذشته سالی 10 کیلومتر مترو ساخته و تکمیل شده و 30 ایستگاه نیز ساخته شده است یعنی بیش از 20 هزار میلیارد تومان هزینه شده که نشان می دهد توسعه و تکمیل مترو اولویت اول شورای پنجم بوده است.
 ١٣:١٤ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم آغاز عملیات نخستین قطعه از خط 10 متروی تهران:
در طول 4 سال گذشته 40 کیلومتر و 30 ایستگاه مترو ساخته شده است/ شورا از عملکرد شهرداری در احداث خطوط مترو رضایت دارد/ توسعه رفاه و توسعه عدالت باید در صدر شعار های دولت آینده باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در طول 4 سال گذشته 40 کیلومتر خطوط مترو و 30 ایستگاه مترو ساخته شده گفت : شورا از عملکرد شهرداری در احداث خطوط مترو رضایت دارد.
 ١٢:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و نود سومین جلسه علنی شورا صورت گرفت:
بررسی پرونده‎های پلاک ثبتی باغات
اعضای شورا در دویست و نود و سومین جلسه علنی شورا به بررسی پرونده‎های پلاک ثبتی باغات پرداختند.
 ١٦:١٧ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید ابراهیم امینی در جمع خبرنگاران:
شورای پنجم به دنبال حفظ باغات تهران است
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه آیین‌نامه جدید در تشخیص املاک از حیث باغ یا غیر باغ بودن ابهام دارد، گفت: تلاش جمعی شورای پنجم این است که باغات تهران را حفظ کند.
 ١٤:٢٣ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
با موافقت شورا صورت گرفت؛
ارائه تخفیف در جرائم مربوط به سد معبر ساختمانی به مدت سه ماه
اعضای شورای شهر تهران با درخواست هیات تطبیق مبنی بر ارائه تخفیف در جرائم مربوط به سد معبر ساختمانی در سه ماه اول اجرای مصوبه دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه های ساختمانی موافقت کردند.
 ١٣:٥٦ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل‌آبادی؛
لزوم‌ حضور نماینده فرمانداری شهرستان ری در "کمیته راهبری اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران"
رئیس شورای اسلامی شهرستان ری به منظور هدایت صحیح مسیر اجرای طرح، "کمیته راهبری اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران" با حضور اعضای ثابت و متغیر پیشنهاداتی را مبنی بر حضور نماینده فرمانداری ویژه ری در این کمیته مطرح و بر لزوم حضور فرمانداری تاکید کرد.
 ١٣:٢٥ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی اعلام کرد:
تکذیب پیشنهاد رشوه اعضای شورای تهران برای تایید صلاحیت / به اعضای شورای شهر افترا زده شده است
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: با آقای نوروزی نائب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس درباره خبر پیشنهاد رشوه سه عضو فعلی شورای شهر جهت تائید صلاحیت خود صحبت کردم و ایشان اعلام کردند که چنین صحبتی را نه درباره اعضای شورای شهر تهران و نه هیچ کدام از شورای شهر کشور نکرده‌اند.
 ١٣:١٩ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدر اعظم نوری مطرح کرد؛
موافقت شورا با ايرادات فرمانداري به مصوبه طرح جامع مديريت پسماند
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از موافقت شورا با ايرادات فرمانداري به مصوبه طرح جامع مديريت پسماند خبر داد.
 ١٢:٢٩ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا تصویب شد؛
تصویب درخواست هیات تطبیق درباره طرح جامع مدیریت پسماند
اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند شهر، با خواست این هیات مبنی بر حضور نماینده فرمانداری تهران و شهرری و نماینده استانداری تهران در اعضای ثابت کمیته راهبردی طرح پسماند موافقت کردند.
 ١٢:١٥ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
اگر خواسته شود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم دریغ نمی‌کنم
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: من همچنان بر تصمیم قبلی خود مبنی بر عدم ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری هستم اما اگر شرایطی پیش بیاید و از من خواسته شود در انتخابات شرکت کنم دریغ نخواهم کرد.
 ١٢:٠٦ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسینی میلانی:
تردد مجدد آفرودها در پارک جنگلی سوهانک/ آفرود سواری در ارتفاعات تهران مجاز نیست/ میراث فرهنگی نظرش را درباره ثبت طبیعی توچال اعلام کند
رییس کمیته محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: براساس گزارش‌های شورایاری محله سوهانک اخیرا تردد ماشین‌های شاسی بلند و آفرود از مبادی ورودی پارک جنگلی سوهانک گسترش یافته است. این مسئله علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان آن منطقه، خسارات بسیار جدی هم به پارک جنگلی سوهانک و هم ارتفاعات شمال شرق تهران وارد می‌کند. این در حالی است که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در جنگل‌کاری در این منطقه انجام شده و انجام چنین اقدامات مخربی در ارتفاعات تهران اصلا مجاز نیست.
 ١١:٥٩ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری، در تذکری به شهرداری تهران:
شهرداری به مطالبه کارکنان درباره جذب و تبدیل وضعیت توجه کند
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری تهران قصد ندارد که در راستای برنامه تبدیل وضعیت نیروهای خود به رسمی ( برای حدود ۲۰۰۰ نیرو) و تصویب یکی از تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر که هرگونه رابطه استخدامی اعم از روزمزد، کارگری، شرکتی یا کار معین دارند اقدام کند و به جای آن، شنیده‌هایی به گوش می‌رسد که با برخی ایثارگران خارج از حوزه شهری تماس‌هایی برقرار و پیشنهاد شده که در آزمون دستیاری شرکت کنند. این بر خلاف نص صریح قانون، مصالح شهرداری و تبعیض علیه کارکنان شهرداری است، لذا به شهردارتهران تذکر می‌دهم نسبت به رعایت مر قانون و صیانت از حقوق کارکنان شهرداری تهران توجه کافی داشته باشد.
 ١١:٣٥ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی در صحن شورا:
درخواست هیات تطبیق باعث تعلل در اجرای طرح کاپ می‌شود
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران گفت: اگر اجرای طرح کاپ منوط به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان باشد عملا زحمات شورا از بین خواهد رفت. تصویب این درخواست محدود کننده اختیارات شورا است و به لحاظ تصمیم گیری باعث تعلل در اجرای این طرح می‌شود.
 ١١:٢٠ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تاکید کرد:
لزوم اجرای بندهای گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/ شهروندان تهرانی انتظار رسیدگی بدون اغماض تخلفات در شهرداری تهران را دارند
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم اجرای جزء ۱۲ و ۱۳ بند الف مصوبه گزارش حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/ ۱۲ / ۲۹ تاکید کرد.
 ٠٩:٥٨ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی دویست و نود و سومین جلسه شورا؛
فاجعه تروریستی در کابل محکوم است
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن محکومیت حوادث تروریستی کابل افغانستان گفت: این حادثه یا بهتر بگوییم فاجعه تروریستی را به برادران و خواهران افغان و نیز مردم تهران و ایران تسلیت می گوییم و امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی در بین مسلمانان نباشیم.
 ٠٩:٥٤ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
بهاره آروین در کلاب‌هاوس تاکید کرد؛
سازمان‌ها و واحدهای تابعه، راه‌درروی شهرداری تهران برای تخلف و فساد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به فسادی که در دوره‌های گذشته شهرداری تهران شکل گرفته است، گفت: از آنجا که شهرداری تهران به عنوان یک نهاد عمومی‌زیر ذره‌بین بود، سازمان‌ها و واحدهای تابعه، راه‌دررویی بودند که بعضا به عنوان راهکاری برای انجام تخلف و فساد تاسیس شدند.
 ١١:٢٨ - دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و نود و سومین جلسه علنی شورا صورت میگیرد:
از بررسی دو نامه هیات تطبیق فرمانداری تا پرونده پلاک ثبتی باغات
اعضای شورا در دویست و نود و سومین جلسه علنی شورا در محل صحن شورا به بررسی دو نامه فرمانداری و ۲۹ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات می‌پردازند.
 ١٠:٥٤ - دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جریان ارائه گزارش تحقیق و تفحص از شرکت رسا تجارت مطرح شد:
الزام شهرداری به مطالبه خسارت وارده ناشی از قرار داد با شرکت رسا تجارت/ میرلوحی: آشفتگی حقوقی عظیمی در قرار داد با شرکت رسا تجارت موج می زند
پس از تصویب گزارش تحـقيـق و تفـحص از عمـلكرد قــراردادهــاي شهرداری با شركت رسا تجارت و واگذاري املاك موسوم به طرح 3 شهيد در صحن شورا، شهرداری ملزم به مطالبه خسارت وارده و ارائه گزارش آن به شورا شد.
 ١٥:٥٩ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذكر مسجدجامعي درباره بازسازي يكي از مهم‌ترين ميدان‌هاي ايران:
زمانه ما در بازپيرايي ميدان امام خميني نمود ندارد
احمد مسجد جامعی درباره بازسازي و بازپيرايي ميدان امام خميني گفت: تمام بناهای پیرامون این میدان به جز بناي بانك كه قاجاري‌ست، به دوره پهلوی مربوط می‌شود؛ چهل سال است که حاکمیت شهری در اختیار ما است اما هیچ بنای متفاوتی از ما در میدان امام خميني نیست.
 ١٤:٢٩ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت:
تصویب گزارش حسابرسی سال 94 سازمان املاک/ شهرداری و شورا موظف به پیگیری قضایی تخلفات شدند
گزارش حسابرسی سال 94 سازمان املاک شهرداری تهران در صحن شورا به تصویب رسید و شورا و شهرداری موظف به پیگیری قضایی تخلفات شدند.
 ١٤:٢٢ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
شرکت رسا تجارت نوین 4200 میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد/ نباید نظارت استصوابی در شوراها اعمال شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس تحقیق و تفحص به‌عمل‌آمده از سوی شورای شهر میزان بدهی شرکت رسا تجارت نوین 4200 میلیارد تومان است که شهرداری تهران باید هر چه سریع‌تر در این خصوص پیگیری به عمل‌آورده تا این بدهی وصول شود.
 ١٤:٢٠ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی:
هیات نظارت در رد صلاحیت‌ها تجدید نظر کند
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه اعضای شورای شهر نه به دلیل اتهامات مالی و اخلاقی بلکه به دلیل اقداماتی چون پیگیری واگذاری املاک شهرداری در جهت صیانت از حقوق مردم توسط هیات نظارت رد صلاحیت شدند، گفت: امیدوارم هیات نظارت با توجه به کارنامه افراد و نسبت آنها با آرمان‌های انقلاب و حقوق مردم در قضاوت خود تجدید نظر کند.
 ١٢:٣٩ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرتضی الویری در نطق پیش از دستور:
بازگشت از ریل گذاری های دوره پنجم هزینه های سنگینی در شهر، و شهرداری بر شهروندان ایجاد میکند/ فکر نمی کردیم تئوری نظارت استصوابی به شوراها نیز تعمیم یابد
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما در ابتدای یک راه طولانی برای تغییر اداره شهر تهران هستیم و به عنوان کسی که سالها در مدیریت ملی و محلی فعالیت داشته ام ؛ اعتقاد و باور دارم، بازگشت از این ریل گذاری ها نظیر نظم بخشی به نظام بودجه ریزی در شهرداری، نظارت مستمر و شفاف بر عملکرد های مالی، بهبود درآمدهای پایدار از طریق تعقیب لوایح مختلف در شهرداری و مجلس شورای اسلامی، حذف مصارف غیر ضروری در شهرداری، نظم بخشی به بخش غیر نقد بودجه، انتشار قراردادها در سایت شفافیت، نظم بخشی به نظام واگذاری املاک شهرداری تهران، پیگیری تحقق درآمدهای ناشی از انتشار اوراق مشارکت جهت توسعه حمل و نقل عمومی به صورت سالانه، نظم بخشی به نظام خزانه داری شهرداری که در دوره پنجم مدیریت شهری بنا نهاده شده ؛ هزینه های سنگینی در شهر، و شهرداری بر شهروندان ایجاد میکند.
 ١٢:٢٥ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در صحن شورای شهر:
امیدوارم روند رسیدگی به تخلفات دوره گذشته مدیریت شهری سرعت بیشتری بگیرد/ رفتن سفید بالک ها حاصل ساعت کار کارشناسی و اصلاح الگوی کشت برخی گونه‌های گیاهی در تهران بود
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نزدیک به سه سال است که سفید بالک ها دیگر در شهر تهران دیده نشدند و نه آمدن این حشرات به تهران ناگهانی و از سر تصادف بود و نه رفتن‌شان! گفت: اشتباهات مدیریتی دوره گذشته سفید بالک ها را دعوت‌شان کرد و با اصلاح پوشش‌های گیاهی و نیز مدیریت چگونگی جمع‌آوری شاخ و برگ‌ها در دوره پنجم به زیست‌گاه خود برگشتند، لذا از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران درخواست دارم که در سال جاری نیز این روند را ادامه دهند تا خدای نکرده شاهد حضور دوباره سفید بالک‌ها در شهر نباشیم.
 ١١:١٦ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی با اشاره به لزوم مشارکت همه مجموعه های شهرداری برای تملک باغ یعقوبی:
تملک باغ یعقوبی به ایجاد شاهراه در جنوب شهر کمک می کند/ با تکمیل میدان جانبازان در عید فطر، عیدی خوبی به مردم منطقه داده می شود
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری از شهرداری تهران خواست تا به تملک باغ یعقوبی منطقه 18 و کمک به منطقه برای پیشبرد پروژه بروجردی مبادرت کند.
 ١٠:٥١ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا خطاب به شهردار تهران‌:
کاش به همان اندازه خسارات آبان ۹۸ به شهرداری، نسبت به خسارات قرارداد باملند نگرانی داشتید/ به گزارش های دلسوزانه مراجع نظارتی کشوری توجه کنید
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه روندی که در رابطه با بررسی پرونده باملند از سوی شهرداری تهران در پیش گرفته‌ شده برخلاف مصلحت عمومی و منافع شهرداری، شهر و شهروندان است، گفت: ای کاش آقای شهردار به همان اندازه که نسبت به خسارت آبان ۹۸ به اموال شهرداری نگرانی و دغدغه دارند، نسبت به خسارات قرارداد باملند هم نگرانی و دغدغه داشتند.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در دویست و نود و دومین جلسه شورا:
امیدواریم زمینه مشارکت با تایید صلاحیت دیدگاههای متنوع و متکثر در انتخابات شوراها فراهم شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم مسئولان فضای مشارکت را با تایید صلاحیت دیدگاههای متنوع و متکثر در انتخابات شوراها فراهم بکنند، به خصوص در مورد شورای شهر تهران که پشتوانه مردمی زیادی در انتخابات گذشته داشته بتواند با رای بی سابقه و بالایی که موجود بود باعث حضور حداکثری مردم در انتخابات شوراها بشود.
 ١٠:١٣ - يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و نود دومین جلسه علنی شورا صورت می‎گیرد:
ادامه بررسی گزارش حسابرسي سازمان املاك و مستغلات شهرداري تهران
اعضای شورا در دویست و نود و دومین جلسه شورا به ادامه بررسی گزارش حسابرسي سازمان املاك و مستغلات شهرداري تهران می‎پردازند.
 ١١:٤٤ - شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
افشین حبیب زاده در مراسم تجلیل از کارگران شهرداری:
همه کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند/ کارگران پیمانکاران شهرداری در بهترین حالت حداقل دستمزد را دریافت می کنند
رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران از ایجاد تشکل های کارگری واهمه دارد گفت: همه کارگران زیر خط فقر زندگی می کنند و این در حالی است که کارگران پیمانکاران شهرداری در بهترین حالت حداقل دستمزد را دریافت می کنند.
 ١١:٤٢ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در تشریح اقدامات و دستاورهای مدیریت شهری پنجم :
شورای پنجم استراتژی پول پاشی برای خرید اعتبارسیاسی را متوقف کرد/ دارایی های شهر به شهر بازگردانده شد
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در راستای پاسخگویی به مردم به تشریح اقدامات و دستاوردهای مدیریت شهری دوره پنجم پرداخت و ضعف در اطلاع رسانی به موقع در دستاوردهای این دوره را عامل سخن پراکنی ها و ادعای بی اساس برخی مدیران گذشته دانست.
 ١٥:٣٦ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط