• يکشنبه ٢٦ تير ١٤٠١-١٥:٥٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ٢٤٧٠٧
تشکری هاشمی تشریح کرد: 14-78

از افزایش ٢٥ درصد نرخ کرایه پاركينگ هاى عمومى تا رده بندی پارکینگ های مسقف، مکانیزه و هوشمند در پايتخت

رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران با اشاره لايحه « تعيين نرخ وروديه و حق توقف وسايل نقليه در پاركينگ هاي عمومي شهرداری تهران در سال ١٤٠١ تشريح كرد: افزایش مبلغ حداکثری ٢٥ درصد نرخ كرايه پاركينگ و رده بندی پارکینگ های مسقف، پارکینگ های مکانیزه و پارکینگ ها هوشمند وجه تمايز اين لايحه با سال گذشته است.

 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران  سيد جعفر تشكرى هاشمى در جريان بررسى لايحه  تعیین نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران در سال ١٤٠١ با بيان اينكه ساختار این لایحه مشابه سال های گذشته است و تنها چند تفاوت نسب به سال گذشته در آن دیده می شود تصريح كرد: افزایش مبلغ حداکثری ٢٥ درصد در سال ١٤٠١ نسبت به سال ١٤٠ و رده بندی پارکینگ ها بر اساس مسقف، مکانیزه و پارکینگ هاى هوشمند ، وجه تمايز اين لايحه است.
وی با بیان اینکه شهرداری باید دستورالعمل طبقه بندی پارکینگ‌ها را ارائه کند يادآور شد: تا زمانی که دستورالعمل طبقه بندی پارکینگ ها ارائه شود، نرخ توقف خودرو در پارکینگ ها بر اساس حداقل دریافتی خواهد بود  و بعد از آن بر اساس سه تعرفه پیش بینی شده محاسبه خواهند شد.
تشکری هاشمی با بیان اینکه بر اساس این لایحه پارکینگ های روباز پایین ترین نرخ توقف و پارکینگ های مکانیزه ۱.۵ برابر پارکینگ‌های روباز تعیین شده، گفت: بر این اساس حداقل نرخ کرایه در پارکینگ‌های رده سوم برای ورودی ۲۹۰۰ و رده یک ۴۹۰۰ تومان تعیین شده است و برای پارک شبانه روزی از ۲۵ هزار تومان، برای پارکینگ های رده سوم تا ۴۲ هزار تومان برای پارکینگ های رده یک در نظر گفته شده است و پارکینگ برج میلاد مطابق پارکینگ های رده یک و نرخ توقف پایانه های مسافربری برای سواری، اتوبوس، مینی بوس معادل حداکثر ۲۵ درصد در نظر گرفته شد که امیدواریم این لایحه به ساماندهی و ارتقاء وضعیت پارکینگ ها کمک کند.
تشکری هاشمی در ادامه به مبلغ دریافتی برای افرادی که از پارکینگ های شبانه روزی استفاده می کنند اشاره کرد و گفت: بر اساس این لایحه نرخ توقف برای این افراد  برابر با ده ساعت توقف است.
وی با اشاره به ورود وسایل نقلیه به علت تصادف و یا حمل با جرثقیل پلیس  و …. که ممکن است مدت زمان توقف خودرو به بیش از چندین ماه نیز برسد و این مبلغ محاسبه شده برای صاحبان این وسایل نقلیه  بسیار سنگین تمام شود پیشنهاد کرد: معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک موافقت کند پارکینگ های رو باز که خودروهای تصادفی و یا خودروهای حمل با جرثقیل پلیس درون آنها نگهداری می شوند روزهای توقف خودرو را مشخص کرده و با تعرفه ای جداگانه محاسبه شوند. برای مثال چنانچه خودرویی به علت تصادف و یا حمل جرثقیل پلیس به پارکینگ ها منتقل شدند به شرطی که در پارکینگ های روباز نگهداری شوند بعد از مدت 20 روز با اخذ تنها 50 درصد از هزینه کل پارکینگ، خودروهای خود را ترخیص کنند.
 
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: